Szczególne wytyczne dla sędziów przed mundialem

8 miesięcy temu
Szczególne wytyczne dla sędziów przed mundialem
fot. FotoPyk

Szef Komisji Sędziowskiej FIFA, Perluigi Collina, poinformował o wytycznych, jakie otrzymali sędziowie przed Mundialem.

Mistrzostwa Świata w Rosji będą wyjątkowe pod względem sędziowania. Po raz pierwszy na mundialu stosowany będzie system VAR. FIFA podjęła taką decyzję w marcu, po tym jak pozytywnie zaopiniowano działanie tej technologii w ligach niemieckiej i włoskiej.  Szef Komisji Sędziowskiej FIFA, Perluigi Collina, na kilka dni przed startem mistrzostw objaśnił, jakie wytyczne dostali w związku z tym sędziowie, którzy pracować będą na rosyjskim turnieju. 

- Kiedy zobaczycie bocznego sędziego niepodnoszącego flagi, to nie dlatego, że robi błąd. To dlatego, że takie dostał instrukcje - żeby powstrzymać się z sygnalizacją. Sędziowie dostali wytyczne, żeby nie podnosić flagi, kiedy spalony jest niewielki, a trwa bardzo groźny atak lub tworzy się akcja bramkowa. Jak podniesie flagę to klamka zapadła, a przeciwnym wypadku, kiedy akcja jest kontynuowana i być może padnie po niej gol, można to spokojnie potem zweryfikować przy pomocy VAR-u - powiedział Włoch. 

Collina jest uznawany, za jednego z najlepszych arbitrów w historii futbolu. Wraz z innymi emerytowanymi fachowcami przed mundialem bardzo chwalił system VAR i wyrażał się o nim w pozytywnym tonie.

Przez 100 lat graliśmy bez VAR-u i widzieliśmy wiele błędów. Dziś mogę powiedzieć: dziękuję ci technologio! - przyznał.

Inny były sędzia, Massimo Busacca, ma na ten temat podobne zdanie.

- Nie chcę zobaczyć finału w którym zostanie popełniony błąd decydujący o wyniku. Jak wtedy mamy spojrzeć w twarz piłkarzom? Co wy wtedy napiszecie? Dlatego musieliśmy wprowadzić tę technologię - stwierdził.

Na turnieju w Rosji zobaczymy jedną sędziowską ekipę z Polski. Arbitrem 
głównym jest w niej Szymon Marciniak, asystentami Tomasz Listkiewicz i Paweł Sokolnicki, a sędzią VAR Paweł Gil.ŹRÓDŁO
BBC
TAGI: MŚ 2018 Mistrzostwa Świata Sędziowie
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.