Lampard działa. Chce wschodzącą gwiazdę Chelsea

7 miesięcy temu Lampard działa. Chce wschodzącą gwiazdę Chelsea
fot. FotoPyk

Frank Lampard chce sprowadzić do Derby County Jaya Dasilvę.

Legenda Chelsea i angielskiej piłki dopiero rozpoczyna swoją przygodę z poważnym trenowaniem, a pierwszym przystankiem w jego nowej karierze jest Derby County. Były pomocnik otrzymał za zadanie wywalczenie awansu do Premier League, a żeby to zrealizować, menedżer planuje dokonać kilku wzmocnień. Na celowniku Lamparda znalazła się wschodząca gwiazda angielskiej piłki.

20-latek jest u progu wielkiej kariery, a odnoszone kolejno sukcesy w kategoriach młodzieżowych zwróciły uwagę wielu angielskich klubów, które liczą na chociaż wypożyczenie gracza. Zainteresowane jest w szczególności Charlton Athletic, w którym lewy obrońca grał od grudnia 2016 roku na wypożyczeniu. Zawodnik miał spory wpływ na grę zespołu, ale Lampard chce pokrzyżować plany ekipy z League One i przekonać swój były klub do oddania piłkarza.

Menedżer obserwował Dasilvę podczas jednego z ostatnich turniejów młodzieżowych i według „Daily Mirror” występ zawodnika tylko utwierdził 39-latka, że będzie to dobry ruch. Derby musi pokonać w rywalizacji co najmniej dwa kluby z Premier League oraz sporo z Championship, a Lampard wierzy, że jego dobre kontakty z ekipą ze Stamford Bridge pomogą w finalizacji rozmów.

Dasilva już teraz odnosi duże sukcesy. Wraz z rezerwami Chelsea trzykrotnie sięgał po FA Youth Cup, dwa razy triumfował też w UEFA Youth League. Z kolei z reprezentacją młodzieżową wygrał Mistrzostwo Europy U-19. W Charlton pomógł drużynie zająć szóste miejsce w lidze. Kibice wybrali go zawodnikiem sezonu.

Defensor już teraz jest porównywany z Ashleyem Cole'em. Menedżer Charlton Lee Bowyer stwierdził nawet, że Dasilva jest obecnie lepszy niż Cole na tym samym etapie rozwoju.ŹRÓDŁO
Daily Mirror
TAGI: Jay Dasilva Derby County FC Chelsea FC Chelsea FC Reserves Anglia
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.