Znalazł się chętny na Meyera? Niemiec w kontakcie z wielką firmą

9 miesięcy temu
Znalazł się chętny na Meyera? Niemiec w kontakcie z wielką firmą
fot. FotoPyk

Włoski dziennikarz Alfredo Pedullà donosi, że AC Milan jest w kontakcie z Maxem Meyerem.

Wychowanek Schalke, grając w Gelsenkirchen, nie mógł narzekać na brak ofert z topowych klubów. Zainteresowanie jego osobą wykazywała nawet Barcelona, która widziała w nim solidnego zmiennika największych gwiazd pasującego do katalońskiej filozofii gry. Chętni do pozyskania 22-latka byli też działacze Arsenal, Napoli czy Juventus. 

Żadnych konkretnych ustaleń ani wstępnych umów młody Niemiec z nikim jednak nie zawarł, a pomimo tego zdecydował się odrzucić niezwykle korzystną finansowo ofertę przedłużenia kontraktu z Schalke. Potem jeszcze spalił za sobą mosty, ruszając na medialną wojenkę ze swoim macierzystym klubem. W Niemczech spekuluje się, że dziwne zachowanie Meyera to sprawka jego agenta - Rogera Wittmana, który znany jest z inkasowania wyjątkowo wysokich prowizji od umów swoich podopiecznych. 

Dla Meyera historia kończy się niezbyt korzystnie, bo opuszczone przez niego Schalke zapewniło sobie udział w Lidze Mistrzów, a zawodnikowi pozostały negocjacje z Hoffenheim (trzecie miejsce, również Liga Mistrzów), które jednak finansowo nie jest w stanie choćby dorównać ofercie, którą składało Schalke (5,5 miliona euro rocznie), oraz właśnie z Milanem, któremu szóste miejsce w Serie A dało tylko fazę grupową Ligi Europy.

Nie ma jednak wątpliwości, że ekipa z Mediolanu jest w stanie sprostać oczekiwaniom Meyera i jego agenta. Według doniesień Pedulli wiele w tych negocjacjach ma zależeć od decyzji UEFA w kwestii respektowania przez Milan zasad Finansowego Fair Play w poprzednim sezonie, w którym wydali na transfery prawie 200 milionów euro.ŹRÓDŁO
Fussballtransfers
TAGI: Max Meyer Schalke 04 Gelsenkirchen Niemcy AC Milan Włochy
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2019 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.