Allegri: Dybala planuje wielki transfer w 2019 roku

8 miesięcy temu
Allegri: Dybala planuje wielki transfer w 2019 roku
fot. Juventus FC

Massimiliano Allegri przyznał w rozmowie z „Corriere dello Sport”, że Paulo Dybala po zakończeniu kolejnego sezonu zamierza opuścić szeregi Juventusu.

Szkoleniowiec „Starej Damy” nie pozostawił złudzeń kibicom włoskiego zespołu i stwierdził otwarcie, że reprezentant Argentyny poinformował go, że nadchodzące rozgrywki będą najprawdopodobniej jego ostatnimi w szeregach turyńskiego zespołu.

- Jaka przyszłość czeka Paulo? On nie jest jak Higuaín. Rozmawiałem z nim przed jego wyjazdem na wakacje i powiedział mi, że jego celem jest rozegranie kolejnego wspaniałego sezonu w Juventusie, a następnie zamierza przenieść się do świetnego zespołu, w którym chce się jeszcze rozwinąć. Po występach w takim klubie jak Juventus możesz nauczyć się czegoś więcej tylko w Realu, Barcelonie lub Bayernie - zdradził Allegri.

Spośród wymienionych wyżej drużyn wydaje się, że największe szanse na pozyskanie Dybali mają „Królewscy”. Już od ponad roku nie jest żądną tajemnicą fakt, że 24-letni zawodnik chciałby dostąpić zaszczytu reprezentowania barw madryckiego klubu. Ten musi się jednak liczyć z tym, że za rok wartość Argentyńczyka może się zatrzymać w granicach 200 milionów euro, bo już teraz można przeczytać w włoskich mediach, że Juventus oczekuje za swojego piłkarza przynajmniej 150 milionów euro.

Sam 50-latek przyznał także, że coraz częściej zastanawia się nad zmianą otoczenia i podjęciem wyzwania w nowym zespole.

- Nie mogę tego zapewnić. Przed Realem zgłosił się do mnie inny klub. Nigdy nie mówi nigdy, ale myślę, że jeżeli zdecyduje się opuścić drużynę, to wyjadę za granicę i to do takiego zespołu, który może i chce wygrać rozgrywki w Anglii, Hiszpanii lub Niemczech - powiedział Allegri.

- Reprezentacja narodowa? Teraz nie, ale w przyszłości zgodziłbym się tylko poprowadzić Włochy - zakończył szkoleniowiec Juventusu.

Umowa Dybali obowiązuje do 30 czerwca 2021 roku.ŹRÓDŁO
Corriere dello Sport
TAGI: Paulo Bruno Dybala Juventus FC Massimiliano Allegri Argentyna Włochy Trenerzy Gonzalo Gerardo Higuaín Bayern Monachium Real Madryt CF FC Barcelona

Warning: mysql_fetch_row() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/klient.dhosting.pl/transfery/transfery.info/public_html/news.php on line 529
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.