Messi: Mój występ na kolejnym mundialu zależy od tego, co osiągniemy w Rosji

9 miesięcy temu
Messi: Mój występ na kolejnym mundialu zależy od tego, co osiągniemy w Rosji

Lionel Messi przyznaje, że jego dalsza kariera reprezentacyjna zależy od wyniku, jaki Argentyna osiągnie na mundialu w Rosji.

Na starcie Mistrzostw Świata oczy większości kibiców tradycyjnie zwrócone są na największe gwiazdy światowego futbolu, a więc między innymi na Lionela Messiego. Tym bardziej po wczorajszym hat-tricku Cristiano Ronaldo. Kibice oczekują na adekwatną odpowiedź Argentyńczyka.

Ten jednak na razie odniósł się do zadawanych mu często pytań o to, czy trwające Mistrzostwa będą jego ostatnim mundialem w karierze.

- Ludzie mnie pytają, czy  to mój ostatni mundial, a ja tego nie wiem. Nie myślę o tym teraz, ale wyobrażam sobie, że ogromny wpływ na to będzie miała nasza postawa w ciągu najbliższego miesiąca i wynik na tym turnieju - powiedział gwiazdor Barcelony.

Messi i jego koledzy z reprezentacji w pierwszym meczu turnieju zmierzą się z Islandią. Początek tego meczu już o 15:00.

- Nie mogę się już doczekać pierwszego spotkania. Ciężko pracowaliśmy, mamy dobrych zawodników i będziemy walczyć w każdym meczu. 

Gwiazdor Barcelony jest przekonany, że w osiągnięciu sukcesu na rosyjskich boiskach jego drużynie pomoże doświadczenie zdobyte przed czterema laty w Brazylii. 

- Doświadczenie z poprzedniego mundialu nam pomoże. Teraz wiemy, że musimy się skupiać tylko i wyłącznie na najbliższym meczu i utrzymać taką mentalność. Z Niemcami byliśmy bardzo blisko. Myślę, że zasługiwaliśmy na zwycięstwo. To bardzo trudne być tak blisko i nie osiągnąć celu - przyznał. 

Oprócz Islandczyków Argentyńczycy zmierzą się w grupie również z Chorwacją i Nigerią. 


ŹRÓDŁO
Marca
TAGI: Lionel Andrés Messi Argentyna FC Barcelona Hiszpania MŚ 2018 Mistrzostwa Świata
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2019 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.