REKORDOWY kontrakt De Gei

9 miesięcy temu
REKORDOWY kontrakt De Gei
fot. PAP/EPA

David de Gea podpisze nowy kontrakt z Manchesterem United wiążący się z sowitą podwyżką - donosi „Marca”.

„Czerwone Diabły” rozpoczęły negocjacje z golkiperem w pierwszych miesiącach 2018 roku i udało im się osiągnąć porozumienie w sprawie odnowienia kontraktu, który będzie obowiązywał do 30 czerwca 2023 roku. Na jego mocy 27-latek za jeden sezon gry na Old Trafford będzie inkasował 21 milionów euro brutto.

Przedłużenie umowy z hiszpańskim bramkarzem było jednym z głównych celów José Mourinho na czas letniego okna transferowego. Menadżer ma do swojego podopiecznego ogromne zaufanie i właśnie na nim chce budować swój zespół.

Porozumienie zostało osiągnięte jeszcze w kwietniu. Obecnie do odnowienia współpracy brakuje wyłącznie podpisu bramkarza, który parafuje kontrakt zaraz po zakończeniu Mistrzostw Świata.

Dzięki nowej umowie De Gea będzie najlepiej zarabiającym golkiperem na świecie. Liderem pod tym względem był dotychczas Manuel Neuer. Niemiec inkasował rocznie 15 milionów euro.

Przedłużenie współpracy z De Geą jest odpowiedzią za zainteresowanie jego osobą ze strony Realu Madryt.

27-latek przeniósł się do United latem 2011 roku z Atlético Madryt za 25 milionów euro. Od tego czasu zapracował sobie na status gwiazdora MU. W poprzednim sezonie rozegrał łącznie 46 spotkań. W 22 meczach udało mu się zachować czyste konto. Jego obecna umowa z klubem z Old Trafford obowiązuje do 30 czerwca 2019 roku i ma opcję przedłużenia o kolejne 12 miesięcy.


ŹRÓDŁO
Marca
TAGI: David De Gea Quintana Hiszpania Manchester United FC Anglia
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2019 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.