Niewesoło w kolumbijskiej kadrze. Policja bada groźby skierowane w stronę pomocnika

9 miesięcy temu
Niewesoło w kolumbijskiej kadrze. Policja bada groźby skierowane w stronę pomocnika

Carlos Sánchez nie będzie miło wspominał pierwszego spotkania reprezentacji Kolumbii na Mistrzostwach Świata w Rosji.

We wtorek, rozpoczynając rywalizację w mundialowej grupie H, Kolumbijczycy niespodziewanie przegrali z Japonią 1:2. Pierwszego gola dla ekipy z Azji strzelił Shinji Kagawa, który wykorzystał rzut karny podyktowany za ewidentne zagranie piłki ręką przez Sáncheza we własnym polu karnym. 32-letni defensywny pomocnik zobaczył oczywiście czerwoną kartę, przez co osłabił swój zespół w zasadzie na cały mecz.

Reakcja kolumbijskich kibiców była natychmiastowa. Wpisy obrażające piłkarza zaczęły pojawiać się w zasadzie zaraz po tym, jak opuścił on murawę. Złość kibiców wzmogła ostateczna porażka „Los Cafeteros” z Japończykami.

Wśród fali komentarzy znalazło się wiele gróźb śmierci i kolumbijska policja nie pozostawiła tego bez reakcji. Specjalny zespół ds. cyberprzestępczości zaczął już dochodzenie i bada nieprzyjemną dla piłkarza Fiorentiny (ostatnio wypożyczenie do Espanyolu) sprawę.

Kolumbijscy policjanci i nie tylko oni doskonale pamiętają, co wydarzyło się po Mistrzostwach Świata w 1994 roku. Strzelec samobójczego gola w meczu grupowym Stany Zjednoczone - Kolumbia (2:1), Andrés Escobar, już po powrocie do ojczyzny został wtedy zastrzelony.

Dodajmy tylko, że Kolumbijczycy w najbliższą niedzielę będą rywalami reprezentacji Polski.ŹRÓDŁO
The Guardian
TAGI: MŚ 2018 Kibice Mistrzostwa Świata Kolumbia Japonia Carlos Alberto Sánchez Moreno
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2019 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.