Simeone zmiażdżył reprezentację Argentyny. Wyciekło nagranie jego analizy!

9 miesięcy temu
Simeone zmiażdżył reprezentację Argentyny. Wyciekło nagranie jego analizy!
fot. Atlético Madryt

Wczoraj wieczorem reprezentacja Argentyny przegrała 0-3 z reprezentacją Chorwacji. Grę swoich rodaków mocno skrytykował Diego Simeone.

Od wielu lat reprezentacja Argentyny nie potrafi wykorzystać możliwości, jakie dają jej posiadani piłkarze. Kolejni selekcjonerzy ponoszą porażkę na etapie formowania zespołu czy taktyki, starając się zbudować wszystko wokół Lionela Messiego. Choć gra nie układa się „Albicelestes” już od lat, to w 2014 roku zdołali oni mimo wszystko dotrzeć do finału Mistrzostw Świata w Brazylii. Tym razem wydaje się to niemożliwe i mogą odpaść nawet na etapie fazy grupowej.

Swoje zdanie na temat postawy Argentyńczyków wypowiedział ich rodak i jeden z najlepszych tamtejszych trenerów, czyli Diego Simeone. Szkoleniowiec Atlético Madryt po spotkaniu z Chorwacją przeanalizował sytuację kadry i wysłał ją jako wiadomość do swojego asystenta, Germana Burgosa. Na jego nieszczęście nagranie wyciekło do radia COPE.

- To, co dzieje się w tej chwili z kadrą, wynika z wydarzeń z ostatnich czterech lat. Panuje w niej anarchia - nie ma przywódców wśród pracowników federacji, nie ma przywódców wśród trenerów. Zespół jest w tym zagubiony i słaby. 

- Powinni zacząć mecz z Chorwacją tak, jak zaczęli go ze słabszą Islandią, czyli z bardziej defensywnym nastawieniem. To jednak wciąż Argentyna i wyjdzie z grupy. Mam nadzieję, że się nie mylę, ale myślę, że tak właśnie będzie. Jeżeli pokona Nigerię, to właśnie tak się stanie, jednak musi cały czas spoglądać na Islandię.

- Dzisiaj zawodnicy w szatni skaczą sobie do gardeł, ale ktoś musi rządzić. Caballero popełniał już błędy w spotkaniach z Hiszpanią i Włochami, ale wtedy nikt ich nie wykorzystał. Już wtedy mówiłem do ciebie, że powinna paść bramka, by zdał sobie sprawę, że jeden błąd na Mistrzostwach Świata zakończy się stratą gola.

- Wszyscy powtarzają, że piłkarze są ważniejsi od trenerów, ale tak naprawdę, błędy tych drugich są znacznie gorsze w skutkach. Selekcjoner ma wielki wpływ na to, co się stało. Messi to świetny gracz, ale tylko dlatego, że gra z wielkimi piłkarzami. Jeśli miałbyś wybrać spośród Messiego i Ronaldo do normalnej drużyny, na kogo by padł twój wybór? – zakończył Simeone. ŹRÓDŁO
COPE
TAGI: Argentyna MŚ 2018 Mistrzostwa Świata Hiszpania Diego Simeone Lionel Andrés Messi
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2019 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.