KOVAČIĆ: Najlepszym rozwiązaniem byłoby opuszczenie Realu Madryt

9 miesięcy temu
KOVAČIĆ: Najlepszym rozwiązaniem byłoby opuszczenie Realu Madryt
fot. FotoPyk

Mateo Kovačić bez owijania w bawełnę zdradził swoje plany na przyszłość.

W ostatnich dniach hiszpańskie media poddały pod wątpliwość dalszą grę Chorwata w ekipie Realu Madryt. Zawodnik przenosząc się do stolicy Hiszpanii zdawał sobie sprawę, iż napotka tam silną konkurencję, ale mimo to uważa, iż zasługuje na znacznie częstsze występy, przede wszystkim w pierwszym składzie. Po zmianie trenera na Julena Lopeteguiego u pomocnika pojawiły się obawy, że w przyszłym sezonie wciąż może być to jednak niemożliwe.

„Marca” postanowiła sprawdzić informacje u samego źródła i przeprowadziła wywiad z pomocnikiem, który wraz ze swoją reprezentacją podbija rosyjskie boiska. Już z zapowiedzi wywiadu możemy dowiedzieć się najważniejszej rzeczy - Kovačić przyznał wprost, że poważnie rozważa zmianę pracodawcy jeszcze tego lata.

- Chcę grać więcej i najlepszym rozwiązaniem byłoby opuszczenie Realu Madryt - powiedział bez ogródek Chorwat.

- Kocham grać w piłkę i przebywać na murawie, chcę mieć możliwość częstszej gry, nawet w innym zespole. Jeśli nie mogę grać... nie jestem zadowolony.

Zgodnie z wcześniejszymi doniesieniami z Półwyspu Iberyjskiego, agent piłkarza zdążył już przekazać władzom „Królewskich”, że jego klient planuje zmianę otoczenia. Złożona została prośbą o pozwolenie na transfer, lecz jak na razie Real niezbyt pozytywnie do niej podchodzi. Pierwszą reakcją klubu miała być kategoryczna odmowa i zapewnienie, iż wszystkie napływające oferty będą odrzucane. Agent zawodnika, a po mundialu również sam Kovačić, zamierzają jednak naciskać na działaczy.

24-latek jest wychowankiem Dinama Zagrzeb, gdzie wypromował się na tyle, że sprowadził go Inter. W Mediolanie pomocnik kontynuował rozwój i już po dwóch i pół sezonu graczem interesowały się największe kluby z całej Europy. Ostatecznie walkę o niego wygrał Real Madryt, który w 2015 roku zapłacił za niego 29 milionów euro.ŹRÓDŁO
Marca
TAGI: Mateo Kovačić Real Madryt CF Chorwacja Hiszpania
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2019 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.