Ostatnio rozwiązał umowę ze Sportingiem. Teraz Atlético Madryt lub Manchester City!

9 miesięcy temu
Ostatnio rozwiązał umowę ze Sportingiem. Teraz Atlético Madryt lub Manchester City!

Odkąd Rafael Leão odszedł na zasadzie wolnego transferu ze Sportingu, nie może narzekać na brak zainteresowania. Po 19-latka zgłosiły się kluby z najlepszych lig na świecie.

Przez ostatnie kilka miesięcy przez szatnię Sportingu przeszedł prawdziwy huragan - i to zarówno w sensie dosłownym, jak i przenosi. Początkowo niezadowoleni kibice wtargnęli do ośrodka szkoleniowego klubu, dostając się do szatni z piłkarzami „Lwów”, których postanowili zaatakować. Zawodnicy poczekali do końca rozgrywek i jeden po drugim rozpoczęli rozwiązywanie swoich umów.

Zespół ze stolicy Portugalii ma czego żałować, bowiem z zespołu odeszło wielu graczy, którzy mogli w sumie zagwarantować przychód w wysokości przynajmniej 100 milionów euro. Teraz lizbończycy nie mają pieniędzy ani piłkarzy.

Jednym z graczy, którzy zdecydowali się na rozwiązanie kontraktu był utalentowany snajper Sportingu, Rafael Leão. 19-letni Portugalczyk poprzedni sezon spędził głównie w zespole rezerw, ale miał też okazję do debiutu w pierwszej drużynie. 

Na poziomie seniorskim Rafael Leão zanotował 134 minut w 5 spotkaniach (liga portugalska, puchar Portugalii oraz Liga Europy), notując dwie bramki i asystę. Znacznie lepiej szło mu oczywiście w rezerwach (drugi poziom rozgrywkowy w Portugalii i Lidze Młodzieżowej (Lidze Mistrzów dla juniorów), w których zdobył sumarycznie 11 trafień i 4 asysty w 17 występach.

Aktualnie 19-latek jest bliski podpisania kontraktu z Atlético Madryt. Hiszpański klub prowadzi już rozmowy z agentem młodzieńca, Nélsonem Almeidą, ale na swojej liście życzeń umieścił go również Manchester City.


ŹRÓDŁO
Record
TAGI: Portugalia Anglia Hiszpania Atlético Madryt Sporting Lizbona Manchester City FC Rafael Alexandre da Conceição Leão
Zobacz również
Składy na Sevilla - Barcelona
godzinę temu  
0
110 milionów euro za Saúla?!
4 godziny temu  
0
FACEBOOK:
REKLAMA:

Page generated in 0.0145 seconds.

| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2019 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.