Selekcjoner reprezentacji Panamy po 1:6 z Anglią. „Poczułem wzruszenie”

8 miesięcy temu
Selekcjoner reprezentacji Panamy po 1:6 z Anglią. „Poczułem wzruszenie”
fot. Fepafut Panama

Reprezentacja Panamy przegrała w meczu grupy G Mistrzostw Świata z Anglią 1:6, ale jej selekcjoner, Hernán Darío Gómez, był dumny ze swoich podopiecznych.

Anglicy bardzo szybko przejęli inicjatywę w niedzielnym spotkaniu, spychając Panamczyków do totalnej defensywy. „Synowie Albionu” strzelili sześć goli do 62. minuty meczu, a następnie zaczęli oszczędzać siły. Kilkanaście minut przed końcem meczu honorową i pierwszą w historii występów na MŚ zdobył dla Panamy 37-letni Felipe Baloy, który gra na środku obrony.

- Gdy Felipe trafił do siatki, poczułem wzruszenie. On jest zawodnikiem, który lada moment pożegna się z kadrą, a tymczasem Bóg dał mu szansę strzelić takiego gola. To wynik tego, jak wielkim jest zawodowcem.

- Zawsze jest tak, że gdy jesteś debiutantem, wszystko jest dla ciebie nowe i przyjemne. Podobnie jest z pierwszą bramką. To bardzo przyjemne uczucie. Wynik meczu? Myślę, że mogło skończyć się jeszcze wyżej.

- Graliśmy przeciwko dwóm znakomitym zespołom - Belgii (0:3 - red.) i Anglii. To świetne, ponieważ dzięki takim spotkaniom uczysz się, widzisz, w jakim miejscu znajduje się twoja drużyna i wyciągasz wnioski. Anglicy zagrali dzisiaj spektakularnie. To wielki zespół - powiedział Gómez po ostatnim gwizdku.

Przypomnijmy, że w trzeciej serii gier jego podopieczni zagrają z Tunezją (czwartek, 20:00).ŹRÓDŁO
FIFA
TAGI: Panama Anglia MŚ 2018 Mistrzostwa Świata Trenerzy Hernán Darío Gómez
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.