Lewandowski podsumował mecz z Japonią i występ na mundialu

8 miesięcy temu
Lewandowski podsumował mecz z Japonią i występ na mundialu
fot. FotoPyk

Robert Lewandowski podsumował czwartkowy mecz reprezentacji Polski z Japonią i udział kadry na Mistrzostwach Świata.

Polacy przegrali dwa pierwsze grupowe mecze z Senegalem oraz Kolumbią i dopiero w czwartek zdobyli pierwsze punkty na rosyjskim turnieju, pokonując Japończyków 1:0. Pierwsze, a zarazem ostatnie. Oto, co miał do powiedzenia kapitan naszej reprezentacji:

- Chyba udało nam się uratować honor. Dzisiejszy mecz pokazał, że ten system gry leży nam najbardziej. Pokazywaliśmy się dobrze w ofensywie, stwarzaliśmy sytuacje, w defensywie też prezentowaliśmy się dobrze. Chciałbym pogratulować Jankowi Bednarkowi bramki, a także - przede wszystkim - Kamilowi Glikowi. Za walkę o to, żeby mógł tutaj wystąpić. Dzisiaj cały zespół zagrał dobrze, ale myślę, że ta dwójka szczególnie zasługuje na uznanie.

- Jeśli chodzi o sytuację, którą miałem, dostałem super podanie od Kamila Grosickiego. Chciałem sobie przyblokować obrońcę, którego miałem z lewej strony. Nastawiłem nogę i nie wykorzystałem dobrej okazji. Gdybym wiedział, co źle zrobiłem, byłoby mi łatwiej to wytłumaczyć. Może ta sytuacja będzie dla mnie nauczką, z której wyciągnę wnioski.

- Czy mundial bez trafienia jest dla mnie bolesny? Nie. Jako kapitan cieszę się, że dzisiaj wygraliśmy. Powinienem dzisiaj strzelić gola, ale się nie udało. Indywidualne osiągnięcia, odpadając z turnieju, nie mają jednak większego znaczenia. Bramka na MŚ byłaby czymś wyjątkowym, ale tak jak powiedziałem, przede wszystkim cieszę się, że pokazaliśmy dziś charakter. Mamy zawodników, którzy mogą pociągnąć tę drużynę dalej.

- O tym, że wracamy już teraz do domu zaważył chyba pierwszy mecz. Mentalnie nie było idealnie.

- Myślę, że kadrę czeka ewolucja, a nie rewolucja. Mamy wielu młodych piłkarzy, którzy pukają do reprezentacji. Do tego dochodzą bardziej doświadczeni gracze, którzy są potrzebni i dalej w niej będą.

- Mam nadzieję, że błędy, które popełniliśmy w przygotowaniach czy podejściu, spowodują, że będziemy mądrzejsi i zaprocentuje to w przyszłości - powiedział Lewandowski.  ŹRÓDŁO
TVP Sport
TAGI: Polska Reprezentacja Polski MŚ 2018 Mistrzostwa Świata Robert Lewandowski Japonia
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2019 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.