Zagraniczny transfer Sławomira Peszki?!

6 miesięcy temu Zagraniczny transfer Sławomira Peszki?!
fot. FotoPyk

Sławomir Peszko może niebawem opuścić nie tylko Lechię Gdańsk, ale też Polskę.

Zgodnie z informacjami Krzysztofa Srogosza, Peszko znajduje się w kręgu zainteresowań dwóch klubów z Major League Soccer.

Według dziennikarza Eurosportu niedawny uczestnik Mistrzostw Świata w Rosji może dołączyć do jednego z dwóch klubów występujących na co dzień w Major League Soccer. Pierwszy z nich to Minnesota United, a drugi to Montreal Impact.

Minnesota United FC została założona w marcu 2015 roku jako klub, który w najbliższych latach miał dołączyć do amerykańskiej ligi Major League Soccer. Po raz pierwszy „The Loons” zagrali na tym poziomie rozgrywkowym w sezonie 2017 i byli jednym z gorszych klubów w lidze. W tej chwili w zespole brakuje dużych nazwisk, a najbardziej znany jest kapitan drużyny, czyli Francisco Calvo. Kostarykańczyk uczestniczył nawet w aktualnym mundialu.

Znacznie dłuższą historią może się pochwalić kanadyjski Montreal Impact, w którego barwach jeszcze niedawno występowały takie gwiazdy jak: Didier Drogba, Alessandro Nesta czy Marco Di Vaio. Dzisiaj brak tam nazwisk tej klasy, ale w zespole można znaleźć między innymi byłego reprezentanta Francji, Roda Fanniego. Pomimo tego Montreal plasuje się nisko w tabeli i być może Sławomir Peszko mógłby pomóc w odmienieniu jego sytuacji.

Poprzedni sezon dla 33-letniego Sławomira Peszki był niezły pod względem indywidualnych statystyk, bowiem zanotował 4 bramki i 5 asyst w 25 meczach w LOTTO Ekstraklasie. Zawodnik Lechii Gdańsk otrzymał od Adama Nawałki powołanie na Mistrzostwa Świata w Rosji i selekcjoner dał mu szansę do debiutu na mundialu podczas spotkania z Japonią. Pomocnik ogłosił wcześniej, że po rosyjskim turnieju zakończy karierę w kadrze, więc była to dla niego ostatnia szansa, by zagrać choćby kilka minut na turnieju tej rangi.

Teraz były zawodnik Wisły Płock, 1.FC Köln, Parmy czy Wolverhampton może spróbować swoich sił na innym kontynencie.


ŹRÓDŁO
Krzysztof Srogosz
TAGI: Polska Stany Zjednoczone Lechia Gdańsk Montreal Impact Minnesota United FC Sławomir Peszko Kanada
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.