„Skorupski? Nie ma charakteru na wielki klub”

6 miesięcy temu „Skorupski? Nie ma charakteru na wielki klub”
fot. FotoPyK

Prezydent Empoli, Fabrizio Corsi, przyznaje, że ma mieszane uczucia wobec Łukasza Skorupskiego.

Od 2013 roku Polak jest związany z włoską piłką, w świat której wprowadziła go Roma. Kariera 27-latka na poważnie nabrała tempa jednak na wypożyczeniu do Empoli, gdzie golkiper spędził dwa udane sezony. W ekipie „Azzurrich” był podstawowym zawodnikiem, a swoją dobrą postawą udało mu się zapracować na miejsce w reprezentacji.

Po powrocie do Romy gracz ponownie musiał się pogodzić z rolą jedynie rezerwowego dla Alissona. Po rozegraniu zaledwie dwóch meczów w zeszłym sezonie zdecydował się na transfer do Bolonii (rekord transferowy klubu, dziewięć milionów euro), gdzie będzie mógł liczyć na częstsze występy. Corsi przyznaje jednak w wywiadzie dla „Corriere della Sera”, że spodziewał się znacznie więcej po wychowanku Górnika Zabrze.

- Skorupski? Mam z nim zarówno pozytywne, jak i negatywne wspomnienia - stwierdził prezydent Empoli i kontynuuje, że widział przyszłość Skorupskiego w znacznie większym klubie, lecz na przeszkodzie bramkarzowi stanął jego charakter.

- Z fizycznego i technicznego punktu widzenia on jest świetnym bramkarzem, mógłby grać dla Interu, Romy czy Napoli. Ale oprócz tego jest jednak bardzo arogancki.

- On nigdy nie uznaje swojej winy, zawsze zrzuca odpowiedzialność na któregoś z kolegów z drużyny. Nawet jeśli wytkniesz mu, że gdzieś się pomylił, on nigdy się do tego nie przyzna.ŹRÓDŁO
Corriere della Sera
TAGI: Łukasz Skorupski Fabrizio Corsi Bologna FC Empoli FC Polska Włochy
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.