Lewy obrońca blisko Legii Warszawa

8 miesięcy temu
Lewy obrońca blisko Legii Warszawa

Po zapewnieniu sobie usług Carlitosa Legia koncentruje się na wzmocnieniu obrony.

„Wojskowym” udało się pokonać konkurencję w postaci Lecha Poznań, dzięki czemu Carlitos przeniesie się z Wisły Kraków właśnie do stołecznego klubu. Na dokonaniu tak dużego transferu wewnątrz ligi Legia nie zamierza jednak poprzestawać i już pracuje nad finalizacją innych rozmów. Teraz celem warszawian jest pozyskanie lewego obrońcy.

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez użytkownika Twittera o pseudonimie Janekx89, o krok od przeprowadzki do Polski jest 24-letni Steliano Filip. Rumun ma być bliski przenosin do Legii, która negocjuje z Hajdukiem Split warunki transferu. Wiele wskazuje na to, iż będzie to wypożyczenie, ale warszawianie mają sobie zapewnić prawo do późniejszego wykupu karty zawodniczej piłkarza. Co ciekawe, w przeszłości piłkarzem interesował się Lech Poznań.

Jeśli transfer dojdzie do skutku, Filip będzie czwartym wzmocnieniem Legii tego lata. Do tej pory do klubu z Łazienkowskiej trafili Mateusz Wieteska i José Kanté, a finalizowana jest transakcja z udziałem wspomnianego Carlitosa. Szeregi zespołu opuściło też kilku graczy, choćby Łukasz Broź, Vamara Sanogo czy Rafał Makowski.

Rumun, który ma zasilić Legię, zazwyczaj występuje na pozycji lewego obrońcy, ale w razie potrzeby może grać również nieco bardziej z przodu lub w środku pomocy. Swoją karierę zaczynał w FCMU Baia Mare, z którego trafił do Dinama Bukareszt. Zimą tego roku przeniósł się do Hajduka Split, podpisując kontrakt na trzy i pół roku. Możliwe, że jego przygoda z klubem zakończy się już po kilku miesiącach.

Od 2015 roku Filip jest reprezentantem Rumunii. Do tej pory w drużynie narodowej wystąpił w ośmiu spotkaniach. Wcześniej grał też dla młodzieżowych reprezentacji kraju.ŹRÓDŁO
Janekx89
TAGI: Steliano Filip Legia Warszawa Hajduk Split Rumunia Chorwacja Polska
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2019 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.