OFICJALNIE: Serbski obrońca w Lille

7 miesięcy temu
OFICJALNIE: Serbski obrońca w Lille
fot. Lille OSC

Francuskie Lille dokonało wzmocnienia defensywy przed zbliżającym się kolejnym sezonem Ligue 1.

Kontrakt z popularnymi „Les Dogues” podpisał Arton Zekaj. Młodzieżowy reprezentant Serbii związał się z trzykrotnymi mistrzami Francji umową obowiązującą do 2021 roku.

18-latek jest uznawany w swojej ojczyźnie za jeden z największych piłkarskich talentów nawet pomimo faktu, iż na profesjonalnym poziomie nie rozegrał ani jednego spotkania. Wychowanek Partizana występował jak dotąd jedynie w rezerwach macierzystego zespołu, a także w serbskim trzecioligowcu – FK Sopot.

Mimo to Francuzi uważają, że dzięki regularnym treningom z czołowymi szkoleniowcami w kraju, Zekaj zdoła wyrosnąć w przyszłości na czołową postać w szeregach Lille. Wątpliwe jednak, by od razu został on włączony do pierwszego zespołu prowadzonego przez Christophe Galtiera. Nadchodzący sezon najprawdopodobniej spędzi więc jako zawodnik czwartoligowych rezerw klubu lub zostanie wypożyczony

Poza nim szeregi ekipy ze Stade Pierre-Mauroy zasilili także Jonathan Ikoné i Hakim Ouro-Sama. Pierwszy z wymienionych graczy przeniósł się do Lille z PSG za pięć milionów euro i związał się z nowym pracodawcą do końca czerwca 2023. Młodzieżowy reprezentant „Trójkolorowych” nie mógł liczyć na regularną grę w paryskim klubie, dlatego zdecydował się na jego opuszczenie po powrocie z wypożyczenia do Montpellier. Skrzydłowy rozegrał 23 spotkania w poprzednich rozgrywkach i strzelił w nich dwa gole oraz zanotował jedną asystę.

Z kolei Hakim Ouro-Sama był do tej pory związany z rodzimym AS Togo Port. Mimo zaledwie 20 lat ma już na swoim koncie sześć występów w kadrze narodowej i teraż środkowy obrońca ma nadzieję, że we francuskim klubie uda mu się jeszcze bardziej rozwinąć.


ŹRÓDŁO
LOSC Lille
TAGI: Arton Zekaj Serbia Lille OSC Francja Oficjalnie Hakim Ouro-Sama AS Togo Port Jonathan Ikoné Paris Saint-Germain FC Togo
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.