Mocny kandydat na nowego selekcjonera reprezentacji Hiszpanii

6 miesięcy temu Mocny kandydat na nowego selekcjonera reprezentacji Hiszpanii

Przez hiszpańskie media przewijają się kolejne nazwiska kandydatów na nowego selekcjonera „La Furia Roja”.

Tuż przed Mistrzostwami Świata w Rosji hiszpańską kadrę opuścił Julen Lopetegui. Rodzima federacja zwolniła go po tym, jak Real Madryt poinformował o przejęciu przez niego zespołu „Królewskich” po zakończeniu mundialu. W Rosji „La Furia Roja” prowadził Fernando Hierro, ale od początku była to wyłącznie tymczasowa opcja.

Kilkadziesiąt godzin temu m.in. „AS” poinformował, że poważnym kandydatem na nowego selekcjonera reprezentacji Hiszpanii jest Quique Sánchez Flores. W publikacji dziennika wymienione zostały również nazwiska Míchela i Luisa Enrique.

Według informacji przekazanych na antenie Cadena SER obecnie w kontekście przejęcia hiszpańskiej kadry najwyżej stoją notowania Roberto Martíneza, który w tym momencie odpowiada za wyniki reprezentacji Belgii.

44-letni Hiszpan rozpoczął pracę z „Czerwonymi Diabłami” w 2016 roku. Wcześniej prowadził on Swansea City, Wigan Athletic oraz Everton.

Nie wiadomo jednak, jak na zmianę miejsca pracy zapatrywałby się sam szkoleniowiec. W piątkowy wieczór Belgowie w ćwierćfinale Mistrzostw Świata pokonali Brazylię 2:1, awansując do najlepszej czwórki turnieju. Martínez, którego umowa z belgijską federacją jest ważna do 30 czerwca 2020 roku, musiałby więc otrzymać bardzo korzystną ofertę i chcieć podjąć się nowego wyzwania po udanym mundialu.

Przypomnijmy, że Hiszpania zakończyła udział w turnieju na 1/8 finału, przegrywając w konkursie rzutów karnych z Rosją.ŹRÓDŁO
Cadena SER I El Larguero
TAGI: Hiszpania Belgia Trenerzy Roberto Martínez
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.