POTWIERDZONE: Klauzula aktywowana. Nowy obrońca West Hamu!

8 miesięcy temu
POTWIERDZONE: Klauzula aktywowana. Nowy obrońca West Hamu!

West Ham finalizuje transfer obrońcy.

„Młoty” przygotowują się do zbliżającego się sezonu, w którym rozpoczną nowy projekt pod wodzą Manuela Pellegriniego. Do zespołu sprowadzeni zostali już Łukasz Fabiański, Ryan Fredericks oraz Issa Diop, a wkrótce defensywę ekipy ze londyńskiego stadionu olimpijskiego wzmocni kolejny zawodnik. Tym razem padło na występującego w Brazylii reprezentanta Paragwaju - Fabiána Balbuenę.

Transfer jest już w końcowej fazie realizacji i w zasadzie już tylko testy medyczne i złożenie podpisów pod umową dzielą zawodnika od przenosin do Premier League. Jego klub, Corinthians, potwierdził w oficjalnym oświadczeniu, że gracz od teraz będę występować w Anglii.

„Sport Club Corinthians Paulista informuje, że otrzymał od angielskiego West Hamu ofertę za Fabiána Balbuenę. Proponowana kwota jest równa klauzuli, zapisanej w umowie podpisanej przez piłkarza dwa miesiące temu” - napisano na stronie internetowej Corinthians.

„Obrońca został już zwolniony na testy medyczne, po których przeniesie się do Londynu. Klub chciałby podziękować zawodnikowi za świadczone do tej pory usługi i życzy szczęścia w nowym klubie”.

Balbuena trafił do Corinthians w 2016 roku z Libertad. Dla drużyny zagrał w 136 meczach, w których zdobył 11 goli. Na swoim koncie ma trzy trofea zdobyte z klubem - dwukrotnie wygrywał po Campeonato Paulista, a w zeszłym roku został wraz z Corinthians mistrzem Brazylii.

Na tym wzmocnienia West Hamu się nie skończą. Klub jest bardzo bliski pozyskania Jacka Wilshere'a, którego udało się przekonać do pozostania w Anglii. Z drużyną łączony jest również Andrij Jarmołenko oraz dość niespodziewanie Dimitri Payet.ŹRÓDŁO
Corinthians
TAGI: Fabián Balbuena West Ham United FC Corinthians São Paulo Paragwaj Brazylia Anglia
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2019 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.