Cristiano Ronaldo odrzucił gigantyczną ofertę!

8 miesięcy temu
Cristiano Ronaldo odrzucił gigantyczną ofertę!
fot. FotoPyk

Gwiazda Realu, Cristiano Ronaldo, zdecydowała się na spore poświęcenie, by dołączyć do Juventusu.

Wszystko wskazuje na to, że lada dzień 33-latek przeniesie się do zespołu mistrza Włoch. Media z Włoch, Hiszpanii i Portugalii jednogłośnie twierdzą, że negocjacje znajdują się w końcowej fazie, a jedyną kwestią sporną pozostaje uzgodnienie warunków rozstania pomiędzy klubem a piłkarzem. Real chce, by napastnik publicznie ogłosił, iż odchodzi wyłącznie z własnej woli, co nie do końca podoba się Ronaldo.

Konflikt nie powinien zagrozić powodzeniu operacji, której finał planowany jest teraz na najbliższy wtorek. Okazuje się jednak, że żeby do tego doszło, Portugalczyk musiał najpierw odrzucić inną ofertę, która przyniosłaby mu o wiele większe korzyści finansowe.

„Marca” informuje, że piłkarz otrzymał lukratywną propozycję jeszcze zanim świat obiegły doniesienia o zainteresowaniu Juventusu. Oferta pochodziła od jednego z chińskich klubów, które nie raz udowadniały, że nie szczędzą grosza, gdy pojawi się możliwość sprowadzenia gwiazdy z najwyższej półki. Ronaldo mógł mieć niemały zawrót głowy po usłyszeniu propozycji, ponieważ Chińczycy chcieli mu wypłacać... 100 milionów euro rocznie.

Kontrakt miał obowiązywać przez dwa lata, zatem Ronaldo na przeprowadzce do Państwa Środka zgarnąłby łącznie 200 milionów euro. Taką też kwotę klub musiałby wydać na samo sprowadzenie Cristiano - napastnik dogadał się z Realem w połowie zeszłego sezonu, że będzie mógł odejść za 100 milionów euro. Należy jednak pamiętać, że chińskie ekipy muszą płacić 100-procentowy podatek od kwot transferowych.

Tak wielka pensja nie wystarczyła, by przekonać popularnego „CR7”. 33-latek, choć zarabia niemałe pieniądze dzięki swojej grze i umowom sponsorskim, stawia mimo wszystko na czele swoje ambicje sportowe. Teraz chce się podjąć innego wyzwania, ale wciąż na szczycie, dlatego zdecydował się przenieść do Juventusu, gdzie będzie mógł zarabiać „tylko” 30 milionów euro za sezon.

Umowa ze „Starą Damą” ma obowiązywać przez cztery lata. „Marca” dodaje, że nawet po jej wygaśnięciu chińskie kluby mogą mieć problemy z przekonaniem Ronaldo do transferu, ponieważ Portugalczyk planuje zakończyć swoją karierę w Major League Soccer.ŹRÓDŁO
Marca
TAGI: Cristiano Ronaldo dos Santos Aveiro Real Madryt CF Juventus FC Portugalia Włochy Chiny Hiszpania
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2019 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.