Sensacyjny powrót Kasperczaka na ławkę trenerską?!

8 miesięcy temu
Sensacyjny powrót Kasperczaka na ławkę trenerską?!
fot. Piotr Kucza - FotoPYK

Henryk Kasperczak znalazł się w elitarnym gronie kandydatów mogących objąć funkcję selekcjonera w czołowej reprezentacji w Afryce.

Według informacji przekazanych przez portal „Interia.pl”, 71-letni szkoleniowiec znajduje się w kręgu zainteresowań Algierskiej Federacji Piłkarskiej.

- Algieria chciałaby zatrudnienia kogoś z trójki Halilhodžić, Renard, Queiroz. Kasperczak? Potencjalnie to możliwe - przyznał cytowany przez polskie media Djamel Eddine Rachedi z algierskiej telewizji „Echorouk”.

„Lisy Pustyni” po fantastycznym dla siebie udziale w Mistrzostwach Świata w 2014 roku nie wykonały kolejnego kroku i w ostatnich latach nie prezentowały się na miarę swojego potencjały. Ich sytuacja miała ulec znaczącemu polepszeniu po zatrudnieniu Rabaha Madjera. Były napastnik FC Porto oraz Valencii nie zdołał jednak poukładać zespołu narodowego i po serii czterech porażek w meczach towarzyskich pożegnał się z zajmowanym stanowiskiem.

Teraz przedstawicielom algierskiego futbolu zależy na szybkim znalezieniu jego następcy, który będzie w stanie wywalczyć z drużyną awans na Puchar Narodów Afryki w 2019 roku i odegrać z nią jedną z kluczowych ról na tym turnieju.

Obecnie faworytem mediów do zostania nowym selekcjonerem „Lisów Pustyni” jest Vahid Halilhodžić, który od momentu rozstania z kadra Japonii pozostaje bez pracodawcy. Warto także dodać, ze to właśnie Bośniak odpowiadał za wyniki osiągane przez Algierię na mundialu w 2014 roku. Doświadczony trener na chwilę obecną nie jest przekonany do powrotu do Afryki i na dodatek otrzymuje wiele ofert z krajów azjatyckich.

Na dziś mało prawdopodobny wydaje się fakt zatrudnienia Hervé Renarda lub Carlosa Queiroza na wspomnianym stanowisku. Pierwszy z nich ma wciąż ważny kontrakt z Marokiem. Z kolei drugi wyraził już chęć przedłużenia umowy z Iranem.

Z tego też powodu kandydatura Henryka Kasperczaka wydaje się dość sensowna i realna. Sam zainteresowany na razie niczego nie zdradza, ale zapewnia, że wkrótce najprawdopodobniej poznamy jego nowego pracodawcę.

- Jest kilka propozycji. Wszystko powinno się rozstrzygnąć po Mistrzostwach Świata - powiedział były selekcjoner takich afrykańskich reprezentacji jak Wybrzeże Kości Słoniowej, Tunezja, Maroko, Mali oraz Senegal.ŹRÓDŁO
Interia.pl
TAGI: Henryk Kasperczak Polska Algieria Trenerzy
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2019 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.