Buffon: Dlatego przeniosłem się do PSG

8 miesięcy temu
Buffon: Dlatego przeniosłem się do PSG
fot. Paris Saint-Germain

Gianluigi Buffon wypowiedział się na temat swojego transferu do Paris Saint-Germain.

Jeden z najlepszych bramkarzy w historii futbolu zdecydował się na przenosiny do PSG, kończąc swoją 17-letnią przygodę z Juventusem. W poniedziałek 40-latek odbył pierwszy trening z nowym zespołem, a na konferencji prasowej opowiedział o kulisach przeprowadzki do Francji, tłumacząc m.in., dlaczego zdecydował się na taki krok.

- Sam kontakt ze strony PSG pojawił się na początku maja. Zawsze miałem ambicje i czułem, że coś może się wydarzyć.

- Grałem przez 10 lat w Parmie i przez 17 w Juventusie. Przebywając tak długo w Turynie, czułem się tam bardzo komfortowo. Zawsze szukałem jednak wyzwań. Zarówno jako piłkarz, jak i człowiek. Dzisiaj jestem po pierwszym treningu z PSG. Poznałem wielu nowych zawodników, którzy mówią w innych językach. Ale porozumieliśmy się. Było naprawdę pozytywnie. Właśnie tak powinno wyglądać życie. Trzeba poszerzać horyzonty, poznawać inne kultury i ludzi. Mimo, że mam już 40 lat, chciałem tego spróbować.

- O Ligę Mistrzów zacząłem walczyć wcześniej niż PSG (śmiech). Nie sądzę jednak, by triumf w tych rozgrywkach był obsesją moją czy klubu. Jednocześnie czuję, że mogę pomóc drużynie jeszcze bardziej się rozwinąć, co zaowocuje możliwością rywalizacji o najwyższe laury. Przed nami jednak dopiero początek sezonu i nie możemy myśleć o Champions League. To byłoby szalone.

- Wychodzę z założenia, że wszystko wymaga czasu, a PSG nieustannie się rozwija. Myślę, że tożsamość drużyny w dużym stopniu zależy od jej trenera - powiedział Buffon.ŹRÓDŁO
L'Equipe
TAGI: Gianluigi Buffon Paris Saint-Germain FC Francja Włochy
FACEBOOK:
REKLAMA:

Page generated in 0.0645 seconds.

| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2019 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.