MEDIA: Cristiano Ronaldo poszedł na ustępstwa. Oficjalna oferta gotowa, dziś możliwa decyzja!

6 miesięcy temu MEDIA: Cristiano Ronaldo poszedł na ustępstwa. Oficjalna oferta gotowa, dziś możliwa decyzja!

Juventus zbliża się do porozumienia w kwestii transferu Cristiano Ronaldo.

Spekulacje na temat przeprowadzki napastnika do zespołu mistrza Włoch pojawiły się w zeszłym tygodniu, ale strony nie próżnują i są już o krok od realizacji hitowego transferu. W ostatnich dniach agent piłkarza, Jorge Mendes, jest w stałym kontakcie z klubami, a jego głównym zadaniem było przekonanie Realu Madryt do sprzedaży gracza za uzgodnione wcześniej 100 milionów euro.

„Bianconeri” czekali cierpliwie na rozwój wypadków i pozytywne sygnały od agenta, a te w końcu nadeszły. Po ustaleniu ważnych kwestii dotyczących rozstania zawodnika z „Królewskimi” Mendes przekazał turyńczykom, że nadszedł czas na finalizację rozmów. „El Chiringuito” informuje, że do Madrytu trafiła oficjalna oferta wykupienia Cristiano i teraz pozostaje czekać, aż Real podejmie w jej sprawie decyzję.

Ta może nadejść nawet dzisiaj. Wkrótce odbędzie się spotkanie zarządu „Los Blancos”, na którym oferta ma zostać przedyskutowana, zapadnie też decyzja w sprawie jej przyjęcia lub odrzucenia. „Sky Sports” podchodzi do tego z większą rezerwą i przekazuje, że na konkretne zgody możemy poczekać nawet dwa dni, brytyjscy dziennikarze podkreślają jednak, że transfer jest niemalże dogadany.

Ponadto „El Chiringuito” twierdzi, że 33-latek dał za wygraną i zgodził się publicznie wyznać, iż to on dążył do transferu. W ostatnich dniach była to główna kość niezgody, ponieważ Florentino Pérezowi bardzo zależało na takiej deklaracji, a sam piłkarz upierał się przy tym, że sprawa rozstania wynika też z wcześniejszych działań klubu. Widząc jednak postawę prezydenta Realu zawodnik postanowił ustąpić, by przyspieszyć negocjacje.

Kiedy zgoda na operację zostanie wydana, Ronaldo będzie mógł udać się do Turynu na obligatoryjne testy medyczne. Działacze „Juve” są dobrej myśli i cierpliwie czekają na kolejne wieści ze stolicy Hiszpanii, gdzie Mendes spotka się z władzami Realu. Tymczasem „Cadena COPE” i „La Gazzetta dello Sport” informują, że Ronaldo miał już okazję porozmawiać telefonicznie z trenerem Massimiliano Allegrim.

Transakcja najprawdopodobniej będzie kosztowała „Starą Damę” wspomniane wcześniej 100 milionów euro, choć według niektórych źródeł „Królewscy” rozważali podwyższenie tej kwoty do 120 milionów, a nawet 150 milionów. Na ten moment nie wiadomo, czy faktycznie tak postąpiono. Negocjacje zdają się jednak zmierzać w dobrym kierunku.ŹRÓDŁO
El Chiringuito | Sky Sports | COPE | LGdS
TAGI: Cristiano Ronaldo dos Santos Aveiro Juventus FC Real Madryt CF Portugalia Hiszpania Włochy
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.