OFICJALNIE: Oni się nie zatrzymują. Dwa wzmocnienia AS Monaco

5 miesięcy temu OFICJALNIE: Oni się nie zatrzymują. Dwa wzmocnienia AS Monaco
fot. AS Monaco

AS Monaco ogłosiło pozyskanie dwóch nowych zawodników.

Ekipa z Księstwa od dłuższego czasu działa wedle ściśle nakreślonego planu. Działacze tego klubu prowadzą politykę transferową opartą na pozyskiwaniu i promowaniu młodych, perspektywicznych piłkarzy. Potwierdzeniem tej tezy są ich dwa najnowsze wzmocnienia. Chodzi o Antonio Barrecę (na zdjęciu) i Ronaëla Pierre'a-Gabriela.

Pierwszy z wymienionych zawodników to lewy obrońca. 23-latek od początku swojej kariery był związany z włoskim Torino. Teraz przyjdzie mu się zmierzyć z kolejnym wyzwaniem, jakim jest niewątpliwie transfer do Monaco.

Wicemistrz Francji zapłacił za niego 12 milionów euro. Barecca związał się z nowym pracodawcą kontraktem obowiązującym do 30 czerwca 2023 roku. Dodajmy, że w minionym sezonie ligowym zanotował on dziewięć występów.

- Cieszy mnie fakt, że dołączyłem do Monaco. To świetny zespół, który udowodnił w Europie, że jest wielki. Widzę, że władze klubu mają ambitne cele, a ja cieszę się, że będę mógł być ich częścią - powiedział 23-latek.

Pierre-Gabriel to z kolei prawy defensor. Do zespołu prowadzonego przez Leonardo Jardima przeniósł się z AS Saint-Étienne. Jego dotychczasowy pracodawca zainkasował z tytułu tej przeprowadzki sześć milionów euro.

Młodzieżowy reprezentant Francji podpisał umowę do 30 czerwca 2023 roku. W poprzednich rozgrywkach Ligue 1 rozegrał 16 spotkań.

- Jestem niezmiernie szczęśliwy z powodu przenosin do Monaco. Trafiłem do ekipy z wielkimi tradycjami. Nie tak dawno grała przecież w półfinale Ligi Mistrzów. Mam nadzieję, że i mi uda się tam awansować - powiedział 20-latek.

Wicemistrz Francji pozyskał przed nadchodzącym sezonem już ośmiu piłkarzy.


ŹRÓDŁO
AS Monaco
TAGI: Oficjalnie Ronaël Pierre-Gabriel Antonio Barreca AS Monaco AS Saint-Étienne Torino FC Francja Włochy
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.