Jak doszło do transferu Ronaldo? Marotta wyjaśnia

8 miesięcy temu
Jak doszło do transferu Ronaldo? Marotta wyjaśnia

Dyrektor wykonawczy Juventusu, Giuseppe Marotta, wyjawił jak turyńczykom udało się sprowadzić Cristiano Ronaldo.

We wtorek faktem stała się jedna z największych transakcji ostatnich lat. Cristiano Ronaldo został potwierdzony jako nowy piłkarz Juventusu, mimo iż niemal do samego końca pojawiały się sceptyczne głosy na temat możliwości realizacji transferu. Zgodnie z relacjami mediów stronom bardzo szybko udało się osiągnąć porozumienie, co zdaniem Marotty jest rezultatem działania większej grupy osób.

- Transfer Ronaldo? To efekt świetnej pracy zespołowej. Jestem bardzo, bardzo szczęśliwy - powiedział dyrektor wykonawczy „Starej Damy” w rozmowie z „Corriere della Sera”.

- Prawdziwymi zwolennikami tego ruchu byli piłkarze Juventusu oraz udziałowcy. Cristiano Ronaldo był pierwszym, który uwierzył w możliwość powodzenia operacji, on to rozpoczął. To on wybrał Juventus. Kiedy zdaliśmy sobie sprawę, że możemy skorzystać z tej okazji, udziałowcy zgodzili się wesprzeć klub. Uważam, że to była wspaniała praca całego zespołu.

Transfer budził o tyle wątpliwości, że pierwsze informacje na jego temat podano zaledwie w zeszłym tygodniu. Intensywne negocjacje w niemalże ekspresowym tempie doprowadził do porozumienia, choć pojawia się pytanie czy kluby nie działały za kulisami znacznie wcześniej. Marotta przekonuje jednak, że transakcja została przeprowadzona w bardzo krótkim czasie.

- Wszystko się zaczęło od negocjacji transferu Cancelo, który ma tego samego agenta co Ronaldo, Jorge Mendesa - przekonuje. Przypomnijmy, że Portugalczyk związał się z „Juve” pod koniec czerwca.

- Chcemy wyrazić maksymalną satysfakcję i radość ze sprowadzenia Cristiano oraz jego decyzji o dołączeniu do Juventusu. On jest bardzo szczęśliwy, że może grać dla jednego z największych klubów na świecie. Zdecydował nawet gdzie będzie mieszkać - w pięknym penthouse'ie w centrum Turynu.ŹRÓDŁO
Corriere della Sera
TAGI: Cristiano Ronaldo dos Santos Aveiro Giuseppe Marotta Juventus FC Real Madryt CF Hiszpania Portugalia Włochy
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2019 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.