POTWIERDZONE: Co za przechwyt! Hit transferowy Chelsea

8 miesięcy temu
POTWIERDZONE: Co za przechwyt! Hit transferowy Chelsea

Chelsea udało się przechwycić cel transferowy Manchesteru City.

W ostatnich dniach coraz więcej spekulowano na temat przenosin Jorginho do Chelsea. Piłkarz kilka tygodni temu osiągnął porozumienie z Manchesterem City, ale mistrzowie Anglii długo walczyli, by przekonać do sprzedaży gracza Aurelio De Laurentiisa, prezydenta Napoli. W końcu udało się uzgodnić cenę w wysokości 55 milionów euro, ale mimo iż nastąpiło to już kilka dni temu, do transferu nie dojdzie.

„The Blues” wmieszali się w negocjacje, licząc, że przebicie oferty „Obywateli” pomoże im sprowadzić trenera Maurizio Sarriego. Co prawda przyszłość szkoleniowca wciąż nie jest pewna, ale naturalizowany Włoch jest już w drodze do Londynu, co potwierdził na konferencji prasowej sam De Laurentiis.

- Jorginho? Uważam go za doskonałego gracza i pogodziłem się z jego odejściem tylko dlatego, że przewidywałem jego transfer, zresztą tak samo jak Hamšíka - powiedział De Laurentiis, cytowany przez portal „CalcioNapoli24”.

Prezydent Napoli przyznaje otwarcie, że już od dawna był dogadany z City, ale Chelsea złożyła lepszą ofertę, a i piłkarz miał preferować ten kierunek. Dodaje też, że operacja nie ma wpływu na dalsze losy Sarriego.

- Jorginho miał ofertę z Manchesteru City, więc uznaliśmy, że może odejść. Muszę jednak ich przeprosić, ponieważ mieliśmy porozumienie z City już od jakichś 15 dni, wyraziłem zgodę na transfer, rozwiązałem wszelkie sprawy z ich prezydentem. Jeśli jednak piłkarzem kierują osobiste przesłanki i woli żyć gdzie indziej niż w Manchesterze, muszę to zrozumieć.

- Jeśli do tego Chelsea płaci więcej, to tym bardziej muszę to rozważyć. Nie mogę tak po prostu odmówić City, ale to nie jest zależne ode mnie. Moje porozumienie z Abramowiczem nie ma wpływu na przyszłość Sarriego.ŹRÓDŁO
CalcioNapoli24
TAGI: Jorginho Jorge Luiz Frello Filho Chelsea FC Manchester City FC SSC Napoli Aurelio De Laurentiis Włochy Anglia
FACEBOOK:
REKLAMA:

Page generated in 0.0333 seconds.

| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2019 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.