Poważny kandydat na nowego selekcjonera polskiej kadry. Rozmowy rozpoczęte!

8 miesięcy temu
Poważny kandydat na nowego selekcjonera polskiej kadry. Rozmowy rozpoczęte!
fot. FotoPyk

Łukasz Olkowicz z „Przeglądu Sportowego” przedstawił nowe informacje w sprawie możliwego następcy Adama Nawałki na stanowisku selekcjonera reprezentacji Polski.

60-latek pożegnał się z kadrą po nieudanych dla naszych piłkarzy Mistrzostwach Świata. Media oczywiście od razu zaczęły spekulować, kto może zostać jego następcą. W ostatnich dniach pisało się m.in. o Giannim De Biasim, Slavenie Biliciu czy Cesare Prandellim. Zatrudnienie tego ostatniego - podobnie jak Michała Probierza - raczej wykluczył już prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej, Zbigniew Boniek.

Słynący ze sprawdzonych informacji Olkowicz podaje, że poważnym kandydatem na nowego selekcjonera jest Jerzy Brzęczek. Jak czytamy, odbyły się już pierwsze rozmowy pomiędzy stronami.

Brzęczek jako zawodnik rozegrał 42 mecze w reprezentacji. Jako trener do tej pory prowadził samodzielnie Raków Częstochowa, Lechię Gdańsk i GKS Katowice, a obecnie jest odpowiedzialny za wyniki Wisły Płock.

Ekipa z Płocka była rewelacją poprzedniego sezonu Ekstraklasy. Wisła zakończyła go na piątym miejscu w tabeli. Brzęczka chciała później zatrudnić Legia Warszawa, ale jego obecny pracodawca nie wyraził zgody na rozwiązanie kontraktu. Nie wiadomo, jak działacze Wisły podchodzą do zainteresowania osobą 47-latka ze strony PZPN, ale być może - ze względu na to, że chodzi o drużynę narodową - zmienią nieco podejście.

Trzeba jednak podkreślić, że Wisła rozpoczyna sezon ligowy już 22 lipca (mecz z Lechem Poznań). Nazwisko nowego selekcjonera mamy z kolei poznać 23 lub 24 lipca.ŹRÓDŁO
Łukasz Olkowicz I Twitter I Przegląd Sportowy
TAGI: Polska Reprezentacja Polski Trenerzy Jerzy Brzęczek Wisła Płock
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2019 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.