SKY SPORTS: 53 miliony funtów za Williana. Hitowy transfer bliżej?!

8 miesięcy temu
SKY SPORTS: 53 miliony funtów za Williana. Hitowy transfer bliżej?!
fot. FotoPyk

Jak informuje Sky Sports, Chelsea otrzymała drugą ofertę za Williana.

FC Barcelona stara się pozyskać brazylijskiego skrzydłowego. Pierwsza oferta miała opiewać na 50 milionów funtów, jednak spotkała się z odmową, więc Hiszpanie podwyższyli ją do 53 milionów funtów.

Jak dodaje Sky Sports, zainteresowanie Willianem nie jest nowym tematem, bo pierwsze kontakty rozpoczęły się już trzy miesiące temu.

O ile Barcelona podjęła już konkretne działania w celu sprowadzenia Williana na Camp Nou, to ma mniej określonego konkurenta. Złożenie swojej propozycji rozważa bowiem ligowy rywal Chelsea, Manchester United.

Brazylijczyk, który przebywa obecnie na urlopie po udziale w mundialu, na ten moment jest zainteresowany przeniesieniem się do LaLiga, jednak nie wiadomo jeszcze, jak na ofertę odpowiedziała Chelsea, która wcześniej wyceniła piłkarza na 80 milionów euro, czyli około 70 milionów funtów.

Dla 29-latka trwające okno wydaje się odpowiednim momentem na ostatni duży transfer w karierze - jego umowa w Anglii obowiązuje do 30 czerwca 2020 roku. Do Chelsea przeniósł się on latem 2013 roku z Anży Machaczkała za 30 milionów funtów.

62-krotny reprezentant Canarinhos od tego czasu zagrał w 166 meczach Premier League, strzelając 25 bramek i zaliczając tyle samo asyst. Wcześniej występował, prócz Anży, także w Szachtarze Donieck i w ojczyźnie w Corinthians.


ŹRÓDŁO
Sky Sports
TAGI: Willian Chelsea FC FC Barcelona Anglia Hiszpania Brazylia
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2019 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.