MARCA: Nagły zwrot w sprawie przyszłości Jamesa

8 miesięcy temu
MARCA: Nagły zwrot w sprawie przyszłości Jamesa
fot. FotoPyk

James Rodríguez zaczął poważnie zastanawiać się nad zmianą barw klubowych przed rozpoczęciem sezonu.

Szereg zmian mających miejsce w ostatnim czasie w Realu Madryt skusił reprezentanta Kolumbii do poważnego rozważenia swojej najbliższej przyszłości.

„Marca” przekonuje nawet, że ofensywny pomocnik podjął już decyzję i chciałby w najbliższym czasie rozstać się z Bayernem Monachium i wrócić na Estadio Santiago Bernabéu.

27-letni zawodnik trafił do drużyny „Królewskich” po udanych dla siebie Mistrzostwach Świata w 2014 roku z AS Monaco i początkowo odrywał ważną rolę w zespole. Jego pozycja w klubie uległa znacznemu pogorszeniu po objęciu w niej rządów przez Zinédine'a Zidane'a. Francuski szkoleniowiec bardzo sobie cenił umiejętności Jamesa Rodrígueza, ale jednocześnie nie widział dla niego stałego miejsca w swoim zespole.

Z tego też powodu Kolumbijczyk zdecydował się przed startem ostatnich rozgrywek na opuszczenie szeregów Realu Madryt i przeniesienie się do innego czołowego klubu w Europie, w którym miałby większe szanse na regularną grę. Sytuację ofensywnego piłkarza postanowił wykorzystać Bayern, który pozyskał pomocnika na zasadzie dwuletniego wypożyczenia z opcją definitywnego wykupu.

27-latek w swoim pierwszym sezonie w barwach „Bawarczyków” prezentował się bardzo dobrze i władze monachijskiego zespołu przyznały przed kilkoma miesiącami, że skorzystają z zawartego zapisu w umowie zawodnika i sprowadzą go do siebie na stałe (więcej - TUTAJ). Nie można jednak wykluczyć, że do definitywnego pozyskania Jamesa Rodrígueza przez Bayern ostatecznie nie dojdzie.

Dziennikarze „Marki” uważają nie tylko, że ofensywny pomocnik chce ponownie dołączyć do Realu Madryt, ale także, że przedstawiciele „Królewskich” rozpoczęli rozmowy z niemiecką drużyną w sprawie jego wcześniejszego powrotu na Estadio Santiago Bernabéu. Na chwilę obecną ekipa z Allianz Areny nie jest zainteresowana pozbyciem się Kolumbijczyka, który w nadchodzącym sezonie nadal miałby u nich pewne miejsce w wyjściowym składzie.

Do tej pory ofensywny pomocnik może pochwalić się zdobyciem ośmiu goli oraz zanotowaniem czternastu asyst w 38 rozegranych meczach w koszulce klubu z Monachium.ŹRÓDŁO
Marca
TAGI: James David Rodríguez Rubio Bayern Monachium Real Madryt CF Kolumbia Niemcy Hiszpania
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2019 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.