170 milionów euro za Hazarda

7 miesięcy temu
170 milionów euro za Hazarda
fot. FotoPyk

Real i Barcelona walczą o pozyskanie Edena Hazarda, a według najnowszych informacji, znacznie bliżej celu są madrytczycy.

O zainteresowaniu „Królewskim” skrzydłowym Chelsea spekuluje się od wielu tygodni, a teraz spekulacje się nasiliły ze względu na odejście Cristiano Ronaldo. Według katalońskiego „Sportu” Barcelona chciała jednak pokrzyżować plany odwiecznemu rywalowi i również stara się o Belga. Real przyspiesza jednak swoje starania i miał już przygotować konkretną propozycję.

„Daily Mail” informuje, że triumfatorzy ostatniej edycji Ligi Mistrzów zamierzają wyprzedzić Katalończyków, którzy mieli spotkać się ostatnio z agentami piłkarza. Brytyjscy dziennikarze twierdzą, iż „Los Blancos” chcą wykorzystać nagromadzone w ostatnich latach oszczędności i zaoferować londyńczykom 150 milionów funtów (170 milionów euro).

Nieznana jest na razie reakcje „The Blues” na tego typu propozycję, ale klub z pewnością będzie chciał zyskać na zawodniku jak najwięcej, o ile w ogóle zdecyduje się go sprzedać. Do końca kontraktu Hazarda pozostały dwa lata, co daje Chelsea nieco komfortu w negocjacjach, problem jednak w tym, że piłkarz nadal nie przedłużył umowy, mimo iż otrzymał ofertę zarobków w wysokości 300 tysięcy funtów tygodniowo.

Belg nie jest przekonany co do kierunku, w którym zmierza drużyna. Zespół nie wystąpi w tym sezonie w Lidze Mistrzów, zwolniony został Antonio Conte, a chaos związany ze sprowadzeniem w jego miejsce Maurizio Sarriego sprawił, że klub ma problemy z finalizacją transferów. W międzyczasie skrzydłowy dość przychylnie wypowiadał się na temat Realu.

„Los Blancos” chcą sformalizować swoje zainteresowanie, a tymczasem Barcelona również ma trzymać rękę na pulsie. „Sport” donosi, iż Chelsea zażądała za swoją gwiazdę 200 milionów euro, ale Katalończycy mieli uznać, iż jest to zbyt wysoka kwota i czekają, aż Anglicy obniżą oczekiwania. „Mundo Deportivo” z kolei zapewnia, że ewentualne przenosiny Hazarda na Camp Nou to tylko mrzonki, a klub koncentruje się na pozyskaniu innego gracza „The Blues” - Williana. Taki scenariusz stawia Real w o wiele lepszej sytuacji w kontekście starań o Belga.ŹRÓDŁO
Daily Mail | Sport | Mundo Deportivo
TAGI: Eden Michael Hazard Real Madryt CF FC Barcelona Chelsea FC Belgia Anglia Hiszpania
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.