OFICJALNIE: Durm w Huddersfield

7 miesięcy temu
OFICJALNIE: Durm w Huddersfield

Huddersfield Town poinformowało o pozyskaniu Erika Durma.

26-latek związał się z angielskim zespołem kontraktem obowiązującym do 30 czerwca 2019 roku. Umowa zawiera opcję przedłużenia o kolejne dwanaście miesięcy. Kwoty transakcji nie poznaliśmy.

Prawy defensor dołączył do szesnastej ekipy poprzedniego sezonu Premier League z polecenia Davida Wagnera. Ów menadżer miał bowiem okazję współpracować z nim jeszcze za czasów, kiedy prowadził rezerwy Borussii Dortmund. Teraz wypowiada się na jego temat w samych superlatywach.

- Nie każdego dnia masz okazję sprowadzić do zespołu zawodnika pokroju Durma. To zwycięzca Pucharu Świata, dlatego tym bardziej cieszy nas fakt, że udało nam się dopiąć tę transakcję.

- Znam go bardzo dobrze z Dortmundu i ma predyspozycje ku temu, aby odnieść sukces. Jest bardzo inteligentnym i zdyscyplinowanym zawodnikiem. Zawsze chce dać z siebie wszystko — powiedział 46-latek.

Obrońca nie rozegrał w minionym sezonie żadnego spotkania. Ma to związek z zerwaniem więzadeł zewnętrznych w stawie skokowym. Menadżer Huddersfield zapowiedział jednak, że w klubie zrobią wszystko, aby Durm jak najszybciej odzyskał rytm meczowy. W nowym zespole będzie występował z numerem 37.

Siedmiokrotny reprezentant Niemiec jest siódmym letnim wzmocnieniem „The Terriers”. Wcześniej ogłoszono zakontraktowanie Terence'a Kongolo, Ramadana Sobhiego, Florenta Hadergjonaja, Juninho Bacunii, Jonasa Lössla i Bena Hamera.


ŹRÓDŁO
Huddersfield Town FC
TAGI: Oficjalnie Erik Durm Huddersfield Town FC Borussia Dortmund Niemcy Anglia
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.