Ajax finalizuje najdroższy transfer w historii klubu

5 miesięcy temu Ajax finalizuje najdroższy transfer w historii klubu

Właściciele Ajaksu są bardzo bliscy pozyskania czwartego zawodnika w trwającym okienku transferowym.

Przedstawiciele drużyny z Amsterdamu mają za sobą niezwykle pracowity okres i już w tym momencie mogą się pochwalić bardzo dużymi wydatkami na letnie wzmocnienia.

Do tej pory holenderski zespół sprowadził Dušana Tadicia, Hassane'a Bandé i Zakarię Labyada za łączną sumę przekraczającą 25 milionów euro. Ajax tylko w sezonie 2008/2009 wydał więcej pieniędzy na zakontraktowanie nowych piłkarzy w jednym okienku transferowym - 31,25 miliona euro. Teraz wiele  jednak na to wskazuje, że ten wynik zostanie przebity, ponieważ „Godenzonen” są bardzo bliscy sfinalizowania największego zakupu w historii klubu.

Dziennikarze BBC są przekonani, że ekipa z Amsterdamu osiągnęła już pełne porozumienie z Manchesterem United w sprawie pozyskania Daleya Blinda, który opuścił szeregi drużyny z Johan Cruyff ArenA na rzecz występów w koszulce „Czerwonych Diabłów” w 2014 roku za 17,5 miliona euro. Teraz wychowanek Ajaksu ma wrócić do zespołu, w którym się wychował, za przynajmniej 14 milionów funtów (15,8 miliona euro) i związać się z nim czteroletnim kontraktem.

Warto dodać, że wspomniana kwota zakupu uniwersalnego gracza będzie mogła wzrosnąć do 18,5 miliona funtów (około 20,9 miliona euro) po spełnieniu określonych warunków zawartych w umowie pomiędzy obiema stronami.

Jeżeli przynajmniej część z nich zostanie spełniona, wówczas transfer 28-letniego zawodnika okaże się największym w historii drużyny z Amsterdamu, która do tej pory najwięcej pieniędzy wydała na sprowadzenie Miralema Sulejmaniego z SC Heerenveen w sezonie 2008/2009 - 16,25 miliona euro.

Reprezentant Holandii od momentu przejęcia Manchesteru United przez José Mourinho tracił stopniowo pozycję w zespole i w minionym sezonie nie mógł już liczyć na regularną grę w angielskim klubie. Boczny obrońca, mogący także występować na pozycji stopera i defensywnego pomocnika, rozegrał w poprzednich rozgrywkach zaledwie 17 meczów, w których strzelił jedną bramkę i zaliczył dwie asysty.TAGI: Ajax Amsterdam Daley Blind Manchester United FC Holandia
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.