OFICJALNIE: Rekordowy transfer Blinda

7 miesięcy temu
OFICJALNIE: Rekordowy transfer Blinda
fot. FotoPyk

Daley Blind odchodzi z Manchesteru United.

Wszechstronny defensor nie radził sobie najlepiej, odkąd menedżerem zespołu został José Mourinho. Portugalczyk nie ufał zbytnio zawodnikowi, co wiązało się dla niego brakiem regularnej gry. Tego lata gracz wraz z klubem doszli do wniosku, że nadszedł czas rozstania. W ostatnich dniach wiele spekulowano w mediach na temat przenosin Blinda do Ajaksu Amsterdam, a doniesienia te zostały potwierdzone przez „Czerwone Diabły”, a następnie przez „de Godenzonen”.

Klub z Old Trafford wydał bardzo krótkie oświadczenie, w którym poinformował, że United udało się dojść do porozumienia z amsterdamczykami. Bardziej wylewny był Ajax, który zdecydował się nawet na opublikowanie szczegółów operacji.

Z komunikatu Holendrów możemy się dowiedzieć, że Blind zmienił pracodawcę za podstawową kwotę w wysokości 16 milionów euro. To plasuje obrońcę za Miralemem Sulejmanim w klasyfikacji największych transferów Ajaksu (Serb w 2008 roku kosztował 16,25 miliona euro). Już niedługo rekord najprawdopodobniej zostanie jednak pobity, ponieważ w umowie zawarto bonusy, które mogą podwyższyć wartość operacji do 20,5 miliona euro.

28-latek dołączył już do nowych kolegów, a z klubem związał się kontraktem, który będzie obowiązywać do połowy 2022 roku. Warto zaznaczyć, że United prawdopodobnie zarobi na sprzedaży zawodnika. W 2014 roku Anglicy sprowadzali go co prawda za 17,5 miliona euro, ale tak jak wspomniano, suma teraz wydana na gracza jeszcze wzrośnie.

Blind urodził się w Amsterdamie i niemal od początku swojej przygody z piłką jest związany z Ajaksem. Obrońca bardzo szybko trafił do akademii klubu, a następnie po przejściu poszczególnych szczebli drużynowej hierarchii dołączył do pierwszego zespołu. W 2010 roku udał się na wypożyczenie do Groningen, a w 2014 przeniósł się definitywnie do United, gdzie sprowadził go menedżer Louis van Gaal. Dla „Czerwonych Diabłów” wystąpił w 141 meczach, w których zanotował sześć goli i dziesięć asyst.

Ajax zbroi się przed sezonem 2018/2019, w którym cel jest jeden - odzyskanie tytułu mistrzowskiego. Wcześniej sprowadzono Dušana Tadicia, Hassane Bandé i Zakarię Labyada.ŹRÓDŁO
Ajax | Manchester United
TAGI: Oficjalnie Daley Blind Ajax Amsterdam Manchester United FC Anglia Holandia
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.