Dyrektor sportowy Juventusu zdradził kulisy transferu Ronaldo

7 miesięcy temu
Dyrektor sportowy Juventusu zdradził kulisy transferu Ronaldo

Dyrektor sportowy Juventusu, Fabio Paratici, uchylił rąbka tajemnicy co do przebiegu rozmów w sprawie sprowadzenia Cristiano Ronaldo.

Portugalczyk został już oficjalnie zaprezentowany jako nowy nabytek Juventusu. Choć zawodnik już wcześniej zapowiadał, że może pożegnać się z Realem Madryt, jego przenosiny do Turynu były o tyle zaskakujące, że transakcja została przeprowadzona w bardzo szybkim tempie. Niedawno o transferze wypowiedział się dyrektor generalny mistrzów Włoch, Giuseppe Marotta, a teraz sprawę komentuje Fabio Paratici, który okazuje się być jednym z ojców tego transferu.

- Ten szalony pomysł pojawił się po pierwszym meczu z Realem w Lidze Mistrzów - powiedział dyrektor sportowy w wywiadzie dla „Sky Sport Italia”.

- Kiedy Cristiano otrzymał owację, po bramce z przewrotki, skontaktowaliśmy się z jego agentem, Jorge Mendesem, jeszcze w tym samym tygodniu. Powiedział: „słuchaj, on jest zdumiony reakcją kibiców. Był pod dużym wrażeniem i z wielką chęcią zagrałby kiedyś dla Juventusu”. Stwierdziłem: „to miłe, rozumiem, ale jest wiele marzeń, lecz nie każde jest prawdziwe”.

- Później spotkaliśmy się przy okazji rozmów na temat Cancelo, Mendes wytłumaczył mi aktualną sytuację i zaakceptowaliśmy pomysł. Najpierw porozmawiałem z prezydentem Agnellim, ponieważ przede wszystkim musieliśmy sprawdzić czy w naszym budżecie wszystko będzie się zgadzać, to była najtrudniejsza część operacji. Zajęło to kilka godzin, ale w końcu odezwał się do mnie i stwierdził: „zrób to, zorientuj się czy naprawdę jest na to szansa”.

- Mieliśmy konkretną okazję, wyjątkową szansę na sprowadzenie zawodnika, który jest wszędzie rozpoznawalny jako najlepszy na świecie, najbardziej zdeterminowany, nawet jako ten, który wygrał najwięcej trofeów. Kiedy negocjują ze sobą dwa wielkie kluby, a może nawet nie kluby, tylko instytucje, takie jak Real Madryt i Juventus, do tego dochodzi strona trzecia, czyli wola samego piłkarza, a także wsparcie profesjonalnych agentów, jest o wiele łatwiej przeprowadzać interesy i transfery takie jak ten.ŹRÓDŁO
Sky Sport Italia
TAGI: Cristiano Ronaldo dos Santos Aveiro Fabio Paratici Juventus FC Real Madryt CF Portugalia Hiszpania Włochy
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.