BILD: Nie tylko Thiago. Czterech zawodników Bayernu ze zgodą na transfer!

7 miesięcy temu
BILD: Nie tylko Thiago. Czterech zawodników Bayernu ze zgodą na transfer!

Bayern przekazał niektórym piłkarzom, że mogą tego lata opuścić klub.

Wcześniej przekazywaliśmy informację podaną przez redakcję „Bilda”, jakoby Thiago Alcántara otrzymał od Bawarczyków „zielone światło” na transfer. Jego usługami zainteresowane są przede wszystkim FC Barcelona oraz Real Madryt. Więcej na ten temat można przeczytać tutaj - http://transfery.info/116519,wielki-transfer-thiago-jest-zgoda-bayernu.

Ten sam dziennik twierdzi jednak, że na pomocniku się nie skończy. Tego lata kilku zawodników zgłosiło chęć opuszczenia Allianz Arena, wśród nich znajdował się również Robert Lewandowski, ale tylko niektórzy otrzymali pozwolenie na szukanie nowego klubu. Oprócz Thiago są to Jérôme Boateng, Juan Bernat oraz Arturo Vidal. Niemieccy dziennikarze przyglądają się sytuacji każdego z nich.

29-letni reprezentant Niemiec zdaje się być najbliżej odejścia, ale to ze względu na swój stan zdrowia oraz wizję kontynuowania kariery. Na ten moment mistrzowie Niemiec czekają na oferty za obrońcę. Klub co prawda jest przygotowany na odejście gracza, ale nie chce pozbywać się go za wszelką cenę, dlatego przedstawiona propozycja musi być wystarczająco atrakcyjna.

Inaczej sprawa wygląda w przypadku lewego obrońcy. Bernat narzekał na brak możliwości regularnych występów, a ze względu na jego rolę dla zespołu „die Roten” szybko uznali, że może on odejść. Jeszcze niedawno problemem było to, że gracz nie otrzymał jednak żadnych ofert. Teraz sytuacja nieco się zmieniła - okazuje się, że Hiszpan jest gotów... mimo wszystko zostać w Bayernie. Ma w tym konkretny cel. Umowa 25-latka wygasa w przyszłym roku, dlatego rozważa on jej wypełnienie. To pozwoliłoby mu na zmianę klubu na zasadzie wolnego transferu, a to z kolei dałoby mu szansę na większy zarobek w formie premii za podpisanie umowy.

31-letni Vidal również jest gotowy na zmianę barw. Do Bayernu przechodził, licząc, że Bawarczycy dadzą mu szansę na wygranie Ligi Mistrzów. Tak się nie stało i drogi obu stron zdają się rozjeżdżać. „Bild” zaznacza jednak, iż na ten moment o transfer może być trudno, ponieważ pomocnik jest kontuzjowany i zwyczajnie nie mógłby przejść testów medycznych. Dlatego też Chilijczyk musi jak najszybciej wrócić do zdrowia, by myśleć o nowym zespole.ŹRÓDŁO
Bild
TAGI: Jérôme Boateng Juan Bernat Velasco Arturo Erasmo Vidal Pardo Bayern Monachium Hiszpania Chile Niemcy
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.