„Transfer” do reprezentacji Hiszpanii? Enrique będzie przekonywał

11 miesięcy temu
„Transfer” do reprezentacji Hiszpanii? Enrique będzie przekonywał
fot. FotoPyk

„Mundo Deportivo” pisze o jednym z najważniejszych zadań, które stoi przed nowym selekcjonerem reprezentacji Hiszpanii, Luisem Enrique.

Były trener Barcelony objął rodzimą kadrę po nieudanych dla niej Mistrzostwach Świata. Ekipa z Półwyspu Iberyjskiego pożegnała się z nimi w 1/8 finału, odpadając po konkursie rzutów karnych z Rosją. Na mundialu prowadził ją Fernando Hierro, który w trybie pilnym zastąpił zwolnionego Julena Lopeteguiego.

Enrique ma jak najlepiej przygotować zespół do Mistrzostw Europy w 2020 roku, budując również fundamenty pod występy na kolejnych wielkich imprezach. Hiszpańscy dziennikarze wskazują na to, że bardzo istotny będzie kształt nowej linii defensywnej „La Furia Roja”.

Jeszcze przed MŚ odejście z reprezentacji zapowiedział Gerard Piqué. Być może Enrique będzie próbował nakłonić go do zmiany decyzji, ale 48-latek musi brać pod uwagę to, że stoper zostanie przy swoim zdaniu. W kadrze cały czas pozostaje Sergio Ramos, ale trzeba pamiętać, że ma on już 32 lata.

Z uwagi na to Enrique podobno bacznie śledzi poczynania Javiego Martíneza z Bayernu. Co prawda ostatnio najczęściej jest on wykorzystywany jako defensywny pomocnik, ale szkoleniowiec widzi w nim stopera. Do tego bardzo możliwe, że Enrique postawi w kadrze na Aymerica Laporte.

24-latek kilka miesięcy temu przeniósł się z Athleticu do Manchesteru City. Co prawda ma on na koncie wiele występów we francuskich kadrach młodzieżowych, ale - mimo premierowego powołania - nie doczekał się na debiut w pierwszej kadrze „Trójkolorowych”. Mający baskijskie pochodzenie zawodnik już wcześniej był łączony z grą dla „La Furia Roja”. Zdaniem „Mundo Deportivo” Enrique będzie próbował nakłonić go na zmianę barw.ŹRÓDŁO
Mundo Deportivo
TAGI: Luis Enrique Hiszpania Anglia Francja Aymeric Laporte Manchester City FC
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2019 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.