De Laurentiis odpowiada mediom. „Mamy ich sprowadzić? Przecież to starcy!”

5 miesięcy temu De Laurentiis odpowiada mediom. „Mamy ich sprowadzić? Przecież to starcy!”

Prezydent Napoli, Aurelio De Laurentiis, bez hamulców wypowiedział się na temat ostatnich plotek transferowych w kontekście jego klubu.

Media we Włoszech wciąż żyją transferem Cristiano Ronaldo do Juventusu, ale teraz coraz większą uwagę zwracają na potencjalne odpowiedzi innych wielkich drużyn z Serie A. Na świeczniku znajduje się w szczególności Napoli, które jest postrzegane jako największy rywal „Starej Damy” w kontekście walki o mistrzostwo. De Laurentiis udzielił wywiadu „Radio Kiss Kiss”, w którym przystał na propozycję dziennikarzy, by zagrać w grę „prawda czy fałsz”.

- Trudno będzie przejrzeć wszystkie gazety, ponieważ jest z nich zbyt dużo kłamstw - zaczął prezydent „Partenopeich”.

Ostatnie dni przyniosły spekulacje na temat sprowadzenia na Stadio San Paolo takich gwiazd jak Edinson Cavani czy Ángel Di María, a dzisiejsze wydanie „Corriere dello Sport” poszło nawet o krok dalej i stwierdziło, że oprócz Argentyńczyka do Napoli może dołączyć Karim Benzema.

Di María i Benzema? To wielkie kłamstwo. Jestem bardzo zaskoczony, ponieważ redaktor „Corriere dello Sport” jest doświadczony i życzę mu jak najlepiej. Czy Antonio Giordano jest jedyny, któremu mogę zaufać, że przekaże prawdę? Mam pewne porozumienie z Ancelottim, że sprowadzamy tylko młodych zawodników. Z całym szacunkiem, ale dlaczego miałby kupować dwóch starców? Nie muszę zadowalać kibiców, szanuję ich zainteresowanie, ale muszą być spokojni i dać nam pracować. Ta okładka „Corriere dello Sport” jest po prostu śmieszna.

- Sabaly podpisał z nami kontrakt? Fałsz! Doznał kontuzji, jak mógłbym zakontraktować kogoś, kto nie może grać? D'Ambrosio? Fałsz! On do nas nie przyjdzie. Benzema? Prawdopodobieństwo jego przyjścia nie jest odległe, jest bardzo odległe.

- Cavani? On zarabia 20 milionów euro brutto za każde dwa miesiące. Jest świetny, ale wątpię, żeby obniżył swoją pensją o połowę. Jeśli zadzwoniłby do mnie i powiedziałby mi, że jest na to gotów, byłoby wspaniale. Za PSG stoją Katarczycy. Ja zdecydowałem się traktować futbol tak jak branżę filmową.

- Falcao? Fałsz! On już nie strzela goli, to „fake news”. Roberto Insigne w Benevento? To prawda. Ciciretti w Sampdorii? Zobaczymy. Trzeci bramkarz? Rozglądamy się. Porozumienie z Cavanim? To absolutny nonsens. Co za idiota leciałby do Paryża helikopterem, do tego potrzebny jest samolot. Di Maria? Kolejny absolutny nonsens. Fałsz, tak bardzo fałsz. Ancelotti miałby zrezygnować przed startem sezonu? Kompletny bezsens.

- Czy zapłacimy Cavaniemu 8,5 miliona euro za sezon? Jeśli to kwota brutto, możemy to zrobić, ale nikt nie składa ofiar bogu pieniędzy. Wątpię w powodzenie tej operacji. Nie sądzę też, by Edinson to rozważał. To sugestia zrodzona z miłości, ale jest wątpliwa. Musimy myśleć z pięcioletnim wyprzedzeniem. Musimy dbać o Milika, który dwukrotnie był kontuzjowany. Nasz projekt jest związany też z Inglese, a kiedy Mertens przybędzie przed meczem z Liverpoolem, zobaczymy, że mamy całkiem spory wybór w ataku. Zobaczymy co powie nam Ancelotti. Wciąż będziemy mieli jakieś 20 dni, żeby wykonać nasze zadanie na rynku.ŹRÓDŁO
Radio Kiss Kiss
TAGI: Aurelio De Laurentiis SSC Napoli Edinson Roberto Cavani Gomez Ángel Fabián Di María Karim Benzema Argentyna Urugwaj Francja Włochy
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.