OFICJALNIE: Król strzelców ligi południowoafrykańskiej w Brighton

7 miesięcy temu
OFICJALNIE: Król strzelców ligi południowoafrykańskiej w Brighton

Brighton potwierdziło pozyskanie czołowego strzelca rozgrywek w Republice Południowej Afryki.

Przedstawiciele ekipy z Falmer Stadium poinformowali o osiągnięciu pełnego porozumienia z Mamelodi Sundowns w sprawie sprowadzenia Percy'ego Tau.

Środkowy napastnik, mogący również występować na skrzydle, dołączył do angielskiego zespołu na zasadzie transferu definitywnego i po przejściu obligatoryjnych testów medycznych związał się z nowym pracodawcą do końca czerwca 2022 roku.

Według nieoficjalnych informacji, „The Brazilians” na odejściu 24-letniego piłkarza zarobili 3,2 miliona euro.

Ta suma oznacza, że najlepszy gracz i strzelec ostatniego sezonu ABSA Premiership stał się nie tylko najdrożej sprzedanym zawodnikiem w historii klubu (poprzednio tym mianem mógł się pochwalić Keagan Dolly, który w styczniu 2017 roku zasilił szeregi Montpellier za 1,7 miliona euro - przyp. red.), ale także bohaterem rekordowego transferu w Republice Południowej Afryki.

Do tej pory za największą kwotę ten kraj opuścił Thulani Serero, który przed startem sezonu 2011/2012 przeszedł z Ajaksu Cape Town (klub satelicki holenderskiego klubu - przyp. red.) do Ajaksu Amsterdam za 2,5 miliona euro.

Percy Tau ma za sobą wspaniały okres spędzony w Mamelodi Sundowns. W 2016 roku pomógł swojej drużynie sięgnąć po zwycięstwo w Afrykańskiej Lidze Mistrzów. Ponadto w ostatnim czasie cieszył się z wygrania drugiego tytułu mistrzowskiego na krajowym podwórku, który okrasił zdobyciem korony króla strzelców rozgrywek wspólnie z Rodney'em Ramagalelą - obaj jedenastokrotnie umieścili piłkę w siatce rywali.

Dziesięciokrotny reprezentant Republiki Południowej Afryki kończy swoją piękną przygodę z „The Brazilians” z 24 strzelonymi bramkami oraz 27 zanotowanymi asystami w 102 rozegranych meczach.ŹRÓDŁO
Brighton & Hove Albion FC
TAGI: Oficjalnie Percy Tau Brighton & Hove Albion FC Mamelodi Sundowns Anglia Republika Południowej Afryki
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.