Zaskakujący następca Courtois?! Wersja ekonomiczna

6 miesięcy temu
Zaskakujący następca Courtois?! Wersja ekonomiczna

W Chelsea miał się zrodzić dość zaskakujący pomysł na następcę Thibauta Courtois.

Menedżer Maurizio Sarri zapewniał ostatnio dziennikarzy, że będzie starał się przekonać Belga do pozostania na Stamford Bridge, ale coraz więcej wskazuje na to, że ta sztuka mu się nie powiedzie. Chelsea może być zmuszona do sprzedaży golkipera, jeśli chce na nim cokolwiek zarobić, a poważne zainteresowanie wykazuje Real Madryt. Strony miały nawet dojść do wstępnego porozumienia.

Londyńczycy muszą być przygotowani na każdą ewentualność, dlatego przeczesują rynek w poszukiwaniu dostępnych bramkarzy. Głównym celem był Alisson, ale przeciągająca się sprawa zatrudnienia nowego szkoleniowca utrudniała ruchy na rynku, a z racji, że Liverpool działał bardziej zdecydowanie, to tam trafił Brazylijczyk. Od kilku dni trwają spekulacje na temat transferów takich graczy jak Kasper Schmeichel czy dobrze znany w Chelsea Petr Čech, ale teraz dołącza do nich dość niespodziewany kandydat.

„Daily Mail” przekazuje, że „The Blues” mogą wykorzystać trudną sytuację, z jaką w Manchesterze City zmaga się Joe Hart. Anglik wrócił do drużyny „The Citizens” po wypożyczeniu do West Hamu, ale wciąż nie znajduje się w planach Pepa Guardioli. To oznacza, że stosunkowo łatwo można go sprowadzić, a atutem takiego ruchu jest również cena, która ma oscylować w okolicach pięciu milionów funtów.

Transfer zostałby przeprowadzony dopiero wtedy, gdy pewne będzie odejście Courtois. Działacze Chelsea obawiają się jednak reakcji kibiców, którzy mogą nie być zadowoleni z takiego obrotu spraw. Tymczasem Hart zaznacza, że tym razem zależy mu na transferze definitywnym, a nie jak w ciągu ostatnich dwóch lat - wypożyczeniach.

- Muszę odejść na zasadzie transferu definitywnego, myślę, że to oczywiste. W ciągu ostatnich dwóch sezonów postąpiłem inaczej, ponieważ chciałem grać i otrzymać powołanie na mundial. Widzicie do czego mnie to zaprowadziło - powiedział w rozmowie ze „Sky Sports”.

- Jestem doświadczony, grałem na najwyższym poziomie przez długi czas i zrobiłem wiele na boisku. Muszę być znów ważnym zawodnikiem, a myślę, że tak będzie tylko wtedy, gdy przejdę gdzieś na stałe. Jeśli nie znajdę odpowiedniego dla wszystkich stron rozwiązania, nadal mam kontrakt z City. Muszę zrobić to, co właściwe dla mnie i dla mojej rodziny. To trudny wybór, ale to sytuacja, która zostanie rozwiązana.ŹRÓDŁO
Daily Mail | The Sun | Sky Sports
TAGI: Joe Hart Thibaut Courtois Chelsea FC Manchester City FC Belgia Anglia
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.