AS Roma sprowadza następcę Alissona. Zaskakujący wybór!

6 miesięcy temu
AS Roma sprowadza następcę Alissona. Zaskakujący wybór!

AS Roma może w ciągu kilkunastu najbliższych godzin sfinalizować transfer potencjalnego następcy Alissona.

Przedstawiciele „Giallorossich” już jakiś czas temu pogodzili się z faktem, że reprezentant Brazylii nie będzie bronił barw ich klubu w nadchodzącym sezonie i rozpoczęli gorączkowe poszukiwania jego następcy.

Początkowo w mediach dużo pisało się, że miejsce Alissona w włoskim zespole może zająć Alphonse Areola. Właściciele Romy zamierzali wykorzystać niepewną pozycję świeżo upieczonego mistrza świata po sprowadzeniu Gianluigiego Buffona przez PSG i liczyli na to, że uda im się przekonać Francuza do przeprowadzki do Włoch. Niektóre źródła przekonywały nawet, że piłkarz osiągnął porozumienie z ekipą ze Stadio Olimpico i wkrótce przeniesie się do klubu z Półwyspu Apenińskiego.

Teraz jednak „Aftonbladet” i inne szwedzkie media uważają (a włoscy dziennikarze potwierdzają), że nowym numerem jeden w bramce „Giallorossich” będzie Robin Olsen, który już w poniedziałek ma pojawić się w Rzymie wraz ze swoim agentem, aby przejść obligatoryjne testy medyczne przed podpisaniem umowy z nowym pracodawcą.

Nieoficjalnie mówi się, że FC Kopenhaga zarobi na jego odejściu 120 milionów koron szwedzkich (około 12 milionów euro).

Jeżeli ten transfer i wspomniana suma zostaną potwierdzone, wówczas będziemy świadkami podwójnego rekordu. Pierwszym z nich będzie największa sprzedaż w historii ekipy z Parken, która przed paroma laty zainkasowała 8,7 miliona euro na odejściu Andreasa Corneliusa do Cardiff City w sezonie 2013/2014. Z kolei drugim, i to znacznie ważniejszym, będzie rekord sprzedażowy w duńskiej lidze. Do tej pory bohaterem największego odejścia z Alka Superligaen był Emre Mor, który w lipcu 2016 roku zamienił FC Nordsjælland na Borussię Dortmund za 9,75 milionów euro.

Robin Olsen ma za sobą dość udany rok. Co prawda w klubowej piłce nie osiągnął żadnego znaczącego sukcesu, ale za to w reprezentacji Szwecji pokazał się z bardzo dobrej strony na Mistrzostwach Świata i dotarł ze swoją drużyną narodową do ćwierćfinału mundialu, gdzie wraz z kolegami musiał uznać wyższość Anglii (0:2).
ŹRÓDŁO
Aftonbladet
TAGI: AS Roma Robin Patrick Olsen FC Kopenhaga Włochy Szwecja Dania
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.