Priorytet Mourinho. TRZECH kandydatów do wzmocnienia obrony United

5 miesięcy temu Priorytet Mourinho. TRZECH kandydatów do wzmocnienia obrony United

José Mourinho zamierza zwieńczyć okno transferowe pozyskując środkowego obrońcę z najwyższej półki.

Portugalczyk nie zwykł przeprowadzać rewolucji w składzie i w ostatnich oknach transferowych starał się głównie wzmocnić konkretne pozycje. Tego lata zależy mu szczególnie na wzbogaceniu możliwości środka defensywy, dlatego aż do 9 sierpnia menedżer zamierza walczyć o stopera z prawdziwego zdarzenia. Wtedy to bowiem kończy się czas, w którym ekipy z Premier League mogą sprowadzać nowych graczy.

„Daily Mail” informuje, że „Czerwone Diabły” skonstruowały listę potencjalnych celów. Znalazła się na niej trójka zawodników, o których szczególnie intensywnie będzie walczyć klub z Old Trafford. Pierwsze miejsce zajął Harry Maguire, a alternatywą w razie niepowodzenia rozmów z Leicester ma być Toby Alderweireld lub Leonardo Bonucci.

Anglik znajduje się na celowniku United od kilku tygodni. Zawodnik zaimponował w trakcie poprzedniego sezonu, a jego forma na mundialu tylko utwierdziła Mourinho i spółkę, iż będzie to idealny wybór. Problemem jest jednak to, że udany występ podwyższył również kwotę odstępnego. „Lisy” chcą zatrzymać swoją gwiazdę i wkrótce zaproponować jej nowy kontrakt z pensją w wysokości 80 tysięcy funtów tygodniowo. Jeśli jednak United wyłoży na operację 65 milionów funtów, oferta może zostać wysłuchana.

Z racji tak dużego wydatku i możliwości niepowodzenia rozmów, United chce w międzyczasie starać się o pozostałą dwójkę. Negocjacje w sprawie Belga trwały już w maju, lecz wtedy Tottenham stanowczo sprzeciwił się oddaniu gracza ligowemu rywalowi. „Czerwone Diabły” chcą się teraz przekonać czy stanowisko „Kogutów” się zmieniło.

Jeśli zaś chodzi o Bonucciego, Milan rozważa sprzedaż kilku zawodników, lecz kapitan drużyny nie znalazł się na liście graczy potencjalnie na sprzedaż. United zamierza zorientować się w sytuacji i podjąć odpowiednie działania w celu przekonania gracza do przeprowadzki. Istotnym czynnikiem może okazać się możliwość gry w Lidze Mistrzów.

Przyjście nowego obrońcy będzie wiązało się ze sprzedażą jednego z obecnych stoperów.ŹRÓDŁO
Daily Mail
TAGI: Jacob Harry Maguire Tobias Albertine Maurits Alderweireld Leonardo Bonucci Manchester United FC Leicester City FC Tottenham Hotspur FC AC Milan Belgia Włochy Anglia
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.