Walukiewicz do Premier League?!

5 miesięcy temu Walukiewicz do Premier League?!
fot. FotoPyk

Sebastian Walukiewicz może trafić do Premier League.

18-latek przebojem wdarł się do składu Pogoni Szczecin. Utalentowany defensor zadebiutował na boiskach Ekstraklasy w zeszłym sezonie, z kolei teraz jest podstawowym zawodnikiem zespołu Kosty Runjaicia. Eksperci uważają, że należy do najlepszych piłkarzy młodego pokolenia na swojej pozycji.

Kilka tygodni temu media informowały o zainteresowaniu jego osobą ze strony Chievo, Romy i Espanyolu. Okazuje się jednak, że młody Polak może obrać zupełnie inny kierunek. Walukiewicz znalazł się bowiem na celowniku Arsenalu i Southampton.

Angielska prasa donosi, że skauci obu ekip byli obecnie na meczu pierwszej kolejki Ekstraklasy pomiędzy Miedzią a Pogonią. 18-latek rozegrał pełne 90 minut i w ich odczuciu zaprezentował się bardzo korzystnie, dlatego jego przenosiny na Wyspy wydają się bardzo prawdopodobne.

Jeżeli jakikolwiek klub zdecyduje się na transfer młodzieżowego reprezentanta Polski, będzie musiał liczyć się z wydatkiem rzędu około półtora miliona euro. Na klubach z Premier League ta kwota nie robi jednak większego wrażenie, ponieważ w ich odczucie pozyskanie Walukiewicza to inwestycja w przyszłość.

Urodzony w Gorzowie Wielkopolskim defensor jest wychowankiem Legii. Do Szczecina trafił w lipcu minionego roku. Od tego momentu rozegrał w Ekstraklasie cztery spotkania. Jego kontrakt z obecnym pracodawcą obowiązuje do 30 czerwca 2020 roku.


ŹRÓDŁO
The Sun
TAGI: Sebastian Walukiewicz Pogoń Szczecin Polska Arsenal FC Southampton FC Anglia
Zobacz również
Wszystkie grzechy kadry
15 godzin temu  
0
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.