Z topowej ligi do Legii? Znani trenerzy oferowani mistrzom Polski

6 miesięcy temu
Z topowej ligi do Legii? Znani trenerzy oferowani mistrzom Polski
fot. FotoPyk

Zgodnie z doniesieniami portalu Legia.net do włodarzy Legii Warszawa nieustannie spływają propozycje od agentów reprezentujących interesy trenerów, którzy są gotowi objąć ekipę mistrza Polski.

Kilka dni temu zwolniony z Legii został Dean Klafurić, co było efektem odpadnięcia stołecznego zespołu z eliminacji Ligi Mistrzów. W sobotnim spotkaniu Ekstraklasy z Lechią Gdańsk (0:0) warszawską drużynę poprowadził Aleksandar Vuković, ale to tylko tymczasowa opcja.

Legia.net pisze, że latem na Łazienkowską spłynęło ponad 100 CV szkoleniowców. Koniec końców trenerem Legii pozostał Klafurić, ale po jego zwolnieniu agenci ponownie zaczęli przesyłać propozycje. Wśród oferowanych szkoleniowców nie brakuje znanych postaci.

Jedną z nich jest Peter Bosz. Holender był do tej pory odpowiedzialny za wyniki kilku rodzimych klubów, w tym Ajaksu. Z niego w zeszłym roku trafił do Borussii Dortmund, ale tam nie szło mu zbyt dobrze i po kilku miesiącach został zwolniony. Inną opcją jest Frank de Boer. On również pracował w Ajaksie, a następnie prowadził zespoły z topowych europejskich lig. W Interze i Crystal Palace jednak zawiódł.

Legii zaoferowano też Georgiego Dermendżijewa, który w przeszłości zdobył trzy mistrzostwa Bułgarii z Łudogorcem Razgrad. Pojawił się również temat zatrudnienia szkoleniowca z Półwyspu Iberyjskiego.

Jeśli chodzi o wcześniejsze doniesienia łączące z Legią Wiktora Skrypnyka oraz Jensa Kellera, z tego pierwszego warszawiacy raczej już zrezygnowali.ŹRÓDŁO
Legia.net
TAGI: Legia Warszawa Polska Trenerzy Peter Bosz Holandia Frank de Boer
Zobacz również
OFICJALNIE: Machaj w Chrobrym
15 godzin temu  
0
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.