OFICJALNIE: Sagna w MLS

6 miesięcy temu
OFICJALNIE: Sagna w MLS
fot. FotoPyk

Bacary Sagna zdecydował się na kontynuowanie swojej przygody z futbolem w Major Soccer League.

Doświadczony defensor w lutym tego roku związał się umową z Benevento. Do drużyny outsidera Serie A miał wnieść niezbędne doświadczenie, które miało okazać się pomocne w kwestii walki o utrzymanie.

Były reprezentant Francji rozegrał na boiskach włoskich boiskach trzynaście spotkań. W jednym z nich zdobył nawet gola, który dał zespołowi remis z Udinese. To jednak nie uchroniła jego ekipy przed spadkiem na niższy szczebel rozgrywkowy.

Zawodnikowi średnio uśmiechała się wizja gry w Serie B, dlatego postanowił poszukać sobie nowego pracodawcy. Jego dobra postawa zaowocowała zainteresowaniem ze strony Montrealu Impact, który ostatecznie go pozyskał.

Sagna przeszedł szczegółowe badania, po czym związał się z kanadyjskim zespołem kontraktem obowiązującym do 31 grudnia 2018 roku. Umowa zawiera opcję przedłużenia o kolejne dwanaście miesięcy.

- Cieszy nas fakt, że udało nam się pozyskać Bacary'ego. To zawodnik, który ma za sobą fantastyczną karierę i pomimo upływu lat nadal jest zmotywowany, aby grać na wysokim poziomie. Jego bogate doświadczenie przysłuży się całej drużynie - powiedział trener, Rémi Garde.

35-latek to wychowanek Auxerre. W 2007 roku zgłosił się po niego Arsenal. Później występował jeszcze w Manchesterze City i we wspomnianym Benevento. Jego największym sukcesem jest triumf w Pucharze Anglii.


ŹRÓDŁO
Montreal Impact
TAGI: Oficjalnie Bacary Sagna Montreal Impact Benevento Calcio Francja Kanada Włochy Stany Zjednoczone
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.