André Silva o krok od transferu!

6 miesięcy temu
André Silva o krok od transferu!
fot. AC Milan

Już po roku może zakończyć się przygoda André Silvy z Milanem.

Portugalczyk był sprowadzany zeszłego lata do Milanu jako część wielkiej rewolucji w składzie, ale też jako spora nadzieja na przyszłość. W klubie nie spodziewano się, iż gracz będzie odgrywał kluczową rolę w zespole, ale mimo wszystko napastnik zawiódł swoją postawą. Co prawda udało mu się zdobyć kilka ważnych goli w Lidze Europy, ale znacznie gorzej radził sobie w rozgrywkach Serie A.

Kilka tygodni temu zawodnik otrzymał od klubu informację, że jeśli pojawi się korzystna oferta, może on zostać sprzedany. Według informacji podawanych przez włoskich i hiszpańskich dziennikarzy, coraz bardziej zbliża się transfer 22-latka do Sevilli. Kluby prowadzą zaawansowane negocjacje i starają się dojść do porozumienia.

Początkowo Milan miał żądać za gracza 32 milionów euro, lecz z czasem ta wycena znacznie spadła. Pojawił się pomysł, by piłkarz został wypożyczony, ale według informacji Gianluki Di Marzio prawdopodobny jest transfer definitywny. Sevilla jest gotowa zapłacić 22 miliony euro i choć strony wciąż muszą prowadzić dalsze rozmowy, wszystko zmierza w dobrym kierunku.

Taka kwota może być nieco zaskakująca, ponieważ wcześniej podawano, iż Milan sprowadził Silvę za 38 milionów euro. Okazuje się to jednak być nieprawdą, a „AS” przekonuje, iż w rzeczywistości kwota transferu wyniosła 22 miliony. Oznacza to, że „Rossoneri” i tak stracą na transakcji, ale mimo wszystko uda im się pokryć wcześniejsze wydatki, a pozyskane na tej sprzedaży fundusze mogą zostać wykorzystane na wzmocnienie innych pozycji.

Jeśli uda się sfinalizować transfer, przygoda Silvy na San Siro zakończy się na 40 występach, choć należy pamiętać, że większość z nich nie odbyła się w pełnym wymiarze czasowym. Napastnikowi udało się zdobyć 10 goli (w tym tylko dwa w lidze) oraz zaliczyć dwie asysty.ŹRÓDŁO
Gianluca Di Marzio
TAGI: André Miguel Valente Silva Sevilla FC AC Milan Portugalia Włochy Hiszpania
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.