Giganci kuszą Rakiticia

7 miesięcy temu
Giganci kuszą Rakiticia
fot. FotoPyk

Ivan Rakitić otrzymał trzy kuszące propozycje transferu.

Na tegorocznym mundialu pomocnik był kluczową postacią swojej reprezentacji, której udało się nieco zaskoczyć publiczność i awansować do finału turnieju. Podobnie w Barcelonie Chorwat cieszy się odgrywaniem jednej z głównych ról w środku pola, ale według „Mundo Deportivo” zawodnik jest kuszony przez możliwością przeprowadzki.

Kataloński dziennik twierdzi, że Rakitić otrzymał trzy oferty - z Francji oraz z Niemiec. Jeszcze w zeszłym tygodniu swoje propozycje zawodnikowi mieli przedstawić działacze Paris Saint-Germain oraz AS Monaco, a teraz do rywalizacji o gracza dołącza Bayern Monachium. Szczegóły propozycji nie zostały ujawnione, lecz mają być one na tyle wysokie, że „trudno im odmówić”.

Zwolennikiem sprowadzenia 30-latka na Allianz Arena jest trener Niko Kovač. Szkoleniowiec bardzo dobrze zna swojego rodaka i wierzy, że ten mógłby okazać się znaczącym wzmocnieniem jego zespołu. Odpowiedź Rakiticia oraz Barcelony nie jest znana, ale patrząc na inne pogłoski transferowe, w temacie może być coś na rzeczy.

Bayern liczy się z możliwością sprzedaży Thiago Alcántary, który otrzymał już nawet zgodę na transfer. Zainteresowanie jego usługami wykazuje Barcelona, ale także Real Madryt. W takim wypadku Katalończycy mogliby zaoferować Rakiticia jako część wymiany, dzięki czemu uprzedziliby odwiecznego rywala w walce o swojego wychowanka. Tymczasem mistrzowie Niemiec zapewniliby sobie od razu następcę Hiszpana.

Warto też dodać, że Barcelona prowadzi rozmowy z paryżanami, a temat jest także pomocnik - Adrien Rabiot.ŹRÓDŁO
Mundo Deportivo
TAGI: Ivan Rakitić FC Barcelona Bayern Monachium Paris Saint-Germain FC AS Monaco Chorwacja Francja Niemcy Hiszpania
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2019 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.