Klich o współpracy z Bielsą. „U takiego szkoleniowca jeszcze nie grałem”

6 miesięcy temu
Klich o współpracy z Bielsą. „U takiego szkoleniowca jeszcze nie grałem”
fot. Piotr Kucza - FotoPYK

Mateusz Klich opowiedział w wywiadzie udzielonym Jerzemu Chwałkowi na łamach „Piłki Nożnej” o aspiracjach Leeds United oraz pierwszych tygodniach współpracy z Marcelo Bielsą.

Środkowy pomocnik udanie rozpoczął tegoroczne rozgrywki na zapleczu Premier League.

Były gracz między innymi Cracovii, Wolfsburga oraz Zwolle pojawił się w pierwszych dwóch seriach spotkań w wyjściowym składzie „ The Peacocks” i odwdzięczył się za to dwoma zdobytymi golami oraz jedną zanotowaną asystą.

Nie da się ukryć, że 28-letni zawodnik jest na dzień dzisiejszy jedną z kluczowych postaci w angielskim zespole. Duża w tym wszystkim zasługa Marcelo Bielsy, który od początku obecnego sezonu odpowiada za wyniki osiągane przez Leeds United.

Klich nie ukrywa, że bardzo sobie ceni warsztat argentyńskiego szkoleniowca i jest wdzięczny losowi, że skrzyżował ich drogi.

- U takiego trenera jeszcze nie grałem. Przekazuje mi mnóstwo pożytecznych informacji i wierzę, że dzięki niemu mogę stać się lepszym piłkarzem - powiedział dziesięciokrotny reprezentant Polski.

- Bielsa jest jedyny w swoim rodzaju i cieszę się, że go spotkałem, bo jest to znakomita lekcja futbolu - dodał pomocnik.

28-letni piłkarz zdradził także, że głównym celem Leeds United w rozpoczętym już sezonie jest wywalczenie awansu do Premier League.

- Zainwestowano bardzo duże pieniądze w trenera i jego asystentów, bo ma ich - o ile się nie mylę - aż dziewięciu. Następne pieniądze wydano na piłkarzy, bo sprowadzono takich, których chciał szkoleniowiec. Chociaż kilku piłkarzy też odeszło, bo Bielsa nie chciał mieć zbyt rozbudowanej kadry i takich zawodników, którym nie może zapewnić możliwości grania. Plan właściciela Leeds, którym od roku jest Andrea Radrizzani, jest jeden - awans do Premier League - przyznał Klich.ŹRÓDŁO
Piłka Nożna
TAGI: Mateusz Klich Marcelo Bielsa Leeds United A.F.C. Polska Anglia Argentyna Trenerzy
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.