Wielki powrót Quaresmy?!

7 miesięcy temu
Wielki powrót Quaresmy?!
fot. FotoPyk

Ricardo Quaresma może wrócić do klubu, w którym stawiał swoje pierwsze piłkarskie kroki.

Przygoda doświadczonego skrzydłowego z Beşiktaşem powoli dobiega końca. Wszystko wskazuje na to, że 34-latek opuści ligę turecką jeszcze tego lata. Na ten moment nie wiadomo jednak, gdzie będzie występował.

Chętnych na pozyskanie Quaresmy nie brakuje. O jego usługi zabiegały między innymi zespoły z Arabii Saudyjskiej. Ponadto do klubu wpłynęła także lukratywna oferta z Chin, opiewająca na dziesięć milionów euro. Sam piłkarz nie jest jednak pozytywnie nastawiony do tego kierunku.

Portugalska prasa spekuluje natomiast, że poirytowany swoją pozycją w zespole skrzydłowy zdecyduje się na transfer do ojczyzny. Jego usługami jest rzekomo zainteresowany Sporting. Jeżeli dojdzie do transferu, stołeczna ekipa będzie musiała liczyć się z wydatkiem rzędu czterech milionów euro.

Przeprowadzka do Lizbony byłaby dla Quaresmy, czyli 34-letniego wychowanka „Lwów”, powrotem do korzeni. W barwach tego zespołu stawiał swoje pierwsze piłkarskie kroki, zanim zdecydował się na grę w Barcelonie. Łącznie rozegrał dla Sportingu 37 meczów, w których zdobył pięć goli.

Obecny kontrakt wiąże skrzydłowego z Beşiktaşem do 30 czerwca 2020 roku. W ostatnim sezonie wystąpił on w 38 meczach we wszystkich rozgrywkach, strzelając pięć bramek i zaliczając 12 asyst. Pięć ważnych spotkań w kluczowej fazie sezonu stracił jednak przez zawieszenie po czerwonej kartce otrzymanej w końcówce derbów przeciwko Fenerbahçe.ŹRÓDŁO
A Bola
TAGI: Ricardo Andrade Quaresma Bernardo Beşiktaş JK Sporting Lizbona Portugalia Turcja
Zobacz również
Guti poprowadzi klub?!
5 dni temu  
0
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2019 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.