Pierwszy transfer autorstwa Sá Pinto? Skrzydłowy oferowany Legii!

7 miesięcy temu
Pierwszy transfer autorstwa Sá Pinto? Skrzydłowy oferowany Legii!
fot. FotoPyk

Portal Goal łączy z przenosinami do Legii Warszawa portugalskiego skrzydłowego.

Chodzi o 22-letniego Matheusa Pereirę ze Sportingu. Brazylijczyk, który ma również portugalskie obywatelstwo, trafił do klubu z Lizbony w 2010 roku. Przechodząc przez kolejne szczeble, w końcu zadebiutował w jego pierwszej drużynie. Dotychczasowy bilans mogącego grać na obu stronach boiska skrzydłowego w niej to 27 meczów, sześć goli i cztery asysty.

Ostatni sezon Pereira spędził na wypożyczeniu w Chavez. W jego trakcie pokazał się z dobrej strony, notując siedem trafień i pięć ostatnich podań w portugalskiej ekstraklasie. Zawodnik liczył na to, że po powrocie do Sportingu sztab szkoleniowy „Lwów” mocno na niego postawi. Na razie jednak się z nim pokłócił i letni transfer atakującego jest bardzo prawdopodobny.

Pereira został zaoferowany Legii oraz rywalizującemu w LaLiga Leganés. Nie bez znaczenia jest oczywiście fakt, że ostatnio nowym trenerem mistrza Polski został Ricardo Sá Pinto - w przeszłości związany ze Sportingiem zarówno jako zawodnik, jak i szkoleniowiec.

Już po objęciu Legii przez Portugalczyka jej szeregi zasilił Paweł Stolarski. Trzeba jednak podkreślić, że o takim ruchu spekulowało się na długo przed pojawieniem się 45-latka w stolicy naszego kraju. Potencjalne pozyskanie Pereiry byłoby więc jego pierwszym, autorskim transferem w Legii.  
ŹRÓDŁO
Goal.com
TAGI: Legia Warszawa Polska Portugalia Brazylia Sporting Lizbona Matheus Fellipe Costa Pereira
Zobacz również
OFICJALNIE: Z Legii do Widzewa
19 minut temu  
0
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2019 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.