Kapustka bohaterem zaskakującego transferu

7 miesięcy temu
Kapustka bohaterem zaskakującego transferu
fot. FotoPyk

Bartosz Kapustka powinien w nadchodzących godzinach rozstać się z Leicester City.

Polak przechodzi do Serie B, do Benevento.

14-krotny reprezentant Polski rozpoczął przygotowania do startu sezonu z pierwszym zespołem „Lisów”. Taką decyzję podjął menedżer ekipy z King Power Stadium, Claude Puel, który postanowił na początku wspomnianego okresu przyjrzeć się wszystkim dostępnym piłkarzom, aby móc następnie ocenić ich przydatność do gry w rozpoczętych już krajowych rozgrywkach.

Pierwsze informacje napływające do Polski z Wysp Brytyjskich w sprawie Kapustki napawały nas optymizmem, ponieważ 21-letni zawodnik wystąpił w spotkaniach sparingowych przeciwko Notts County (4:1) i Akhisarsporowi (0:0). Później jednak byłego gracza Cracovii zabrakło już nawet w kadrze meczowej na kolejne trzy potyczki towarzyskie.

W tym momencie stało się jasne, że ofensywny piłkarz nie będzie mógł liczyć na grę w pierwszym zespole Leicester City i jeżeli nie chce spędzić całego sezonu w drużynie U-23, to powinien poszukać sobie nowego klubu.

Według informacji przekazanych przez Gianlukę Di Marzio, naszemu zawodnikowi udało się znaleźć rozwiązanie z trudnej sytuacji i w ciągu kilkunastu najbliższych godzin powinien sfinalizować swoje przenosiny do Benevento Calcio.

Spadkowicz z Serie A ustalił już większość szczegółów związanych z pozyskaniem 21-latka i w zawartej umowie z „Lisami” ma zapewnić sobie możliwość wykupienia Kapustki po zakończeniu rozgrywek.

Sam zainteresowany przed potwierdzeniem tych doniesień przez oba kluby musi jeszcze przejść obligatoryjne testy medyczne. Cała operacja związana z przeprowadzką ofensywnego piłkarza do Włoch powinna nastąpić szybko, ponieważ okno transferowe w tym kraju zamyka się 17 sierpnia o godzinie 20:00.ŹRÓDŁO
Gianluca Di Marzio
TAGI: Bartosz Kapustka Leicester City FC Benevento Calcio Polska Anglia Włochy
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2019 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.