OFICJALNIE: Milan ma nowego skrzydłowego

6 miesięcy temu
OFICJALNIE: Milan ma nowego skrzydłowego

Samuel Castillejo przenosi się do Milanu.

Milan postanowił zwieńczyć okno transferowe z przytupem. Nowy dyrektor sportowy, Leonardo, nie miał zbyt wiele czasu na zrobienie swoich porządków, ale w pełni skorzystał z nadarzających się sytuacji, by wzmocnić zespół Gennaro Gattuso. Ostatnio do drużyny dołączył Tiémoué Bakayoko, a teraz przyszła kolej na Samuela Castillejo.

Porozumienie w sprawie Hiszpana zostało osiągnięte kilka dni temu, ale strony musiały poczekać z oficjalnym potwierdzeniem do czasu aż on i Carlos Bacca przejdą obligatoryjne testy medyczne. Transfer odbył się na zasadzie wymiany, w której to mediolańczycy muszą dopłacić.

Według wcześniejszych informacji włoskich dziennikarzy, Villarreal żądał za swojego gracza 25 milionów euro. Ostatecznie Leonardo zdołał jednak przekonać działaczy „Żółtej Łodzi Podwodnej”, by ci ustąpili i przyjęli warunki proponowane przez ekipę z San Siro.

Castillejo przenosi się do Serie A na zasadzie wypożyczenia, za które jego dotychczasowy pracodawca otrzyma trzy miliony euro. Piłkarz może być jednak pewny swojej przyszłości, ponieważ „Diavolo” zobowiązali się do obowiązkowego wykupu jego karty zawodniczej za kolejne 15 milionów. Taka formuła ma ułatwić rozłożenie płatności na dłuższy okres.

Castillejo trafił do Villarrealu w 2015 roku z Málagi, w której się wychowywał i debiutował na seniorskim poziomie. Swoją przygodę z zespołem kończy na 127 meczach, 11 golach i 15 asystach.

Oprócz niego, Milan potwierdził również sprowadzenie Diego Laxalta z Genoi.ŹRÓDŁO
AC Milan
TAGI: Oficjalnie Samuel Castillejo Azuaga Carlos Arturo Bacca Ahumada AC Milan Villarreal CF Kolumbia Hiszpania Włochy
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.